На голову Новини Україна готує судовий позов до Росії на $100 млрд, – Турчинов

Україна готує судовий позов до Росії на $100 млрд, – Турчинов

146
0

 Україна звернулася до міжнародного арбітражу, аби змусити Росію припинити самовільно підвищувати ціну на газ й компенсувати збитки від агресії

 Україна звернулася до міжнародного арбітражу, аби змусити Росію припинити самовільно підвищувати ціну на газ й компенсувати збитки від агресії.

Про це в ефірі програми «ТСН. Тиждень» на телеканалі «1+1» заявив в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов, пише «Gazeta.ua».

Турчинов наголосив, що «Росія звикла займатися шантажем». «Газовий шантаж – улюблений формат тиску не тільки на Україну, а й на інші країни», – уточнив він.

За його словами, прийшов час поставити крапку такому неподобству.

«Україна звернулася до міжнародного арбітражу, щоб припинити той формат, коли Росія в односторонньому порядку постійно переглядає ціни у напрямку їх збільшення», – зазначив в.о. президента.

Крім того, Турчинов заявив, що агресія Росії, зокрема, окупація Криму, завдала українській економіці збитків на понад 100 млрд доларів.

«Міністерство юстиції України готує серйозний позов – понад 1 трлн гривень, або понад 100 млрд доларів до Росії», – додав нардеп.

Він підкреслив, що Кабмін України наразі шукає шляхи, аби уникнути загрози енергетичної кризи у випадку зменшення поставок російського газу. Зокрема, розробляються альтернативні джерела, готуються контракти на Заході з метою налагодження реверсного використання ГТС.

На переконання в.о. глави держави, Україна не залишиться сам на сам з Росією.

«Коли наші стратегічні партнери будуть синхронно діяти разом з нами, ми примусимо Російську Федерацію рахуватися з позицією цивілізованих країн світу», – підсумував Турчинов.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я