На голову РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Українцям у 2019 році зменшать пенсії! Дякуйте Гройсману й Порошенку!

Українцям у 2019 році зменшать пенсії! Дякуйте Гройсману й Порошенку!

240
0

В Україні незабаром знизять розмір пенсій! На такий крок уряд горе-реформатора Гройсмана наважисвя через стрімке скорочення бюджету Пенсійного фонду! Хоча й отримав шалений кредит від МВФ…

У чому причина таких непопулярних рішень та хто постраждає найбільше?

У 2019 році дефіцит у Пенсійному фонді збільшився аж на 16 млрд грн!!!

“Головний наслідок – зниження рівня заміщення заробітної плати. Зараз українці на заслуженому відпочинку в середньому отримують 35% своєї зарплати. Хоча стандарти Міжнародної організації праці, які взяла на себе зобов’язання виконувати України, говорять про те, що розмір пенсії повинен становити не менше 40% звичного заробітку”, – розповіла експертка в сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Вона переконана, що коефіцієнт заміщення буде знижуватися з кожним роком! Проте кожен працюючий українець платить двічі до бюджету.

 “Перший раз – виплачуючи єдиний соціальний внесок в розмірі 22% своєї зарплати, а другий раз – оплачуючи своїми податками величезну діру в бюджеті ПФУ. Тільки в 2019-м на покриття дефіциту направлять з бюджету 167 млрд грн”.

Експерти відзначають, що такий дефіцет – рекордна цифра в історії ПФУ. Міністерство соцполітики переконує, що це всього лише “брудний дефіцит”. Проте проблема загострюється. Минулого року дефіцит становив 150 млрд грн, а в 2017-му – 139 млрд.

За умови зростання зарплат і детінізації ринку, рішення Кабміну в рамках реформи знизити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35 до 1%, так чи інакше призведе у зниження розміру всіх майбутніх виплат.

Минулого року в якості “перехідного періоду” у формулі тимчасово ввели більш вигідні умови (вважали середню зарплату за два, а не три попередні роки). Цього року той, хто виходитиме на пенсію, отримає на 26% менше, ніж міг би отримати при таких же умовах, але за старою формулою (діяла до реформи 2017 року).

 “Даних про середню заробітну плату за минулий рік ще немає. Навіть за умови значного зростання, цього року при 35 роках стажу і середній зарплаті розраховувати можна на пенсію близько 1,9-2 тис. грн. При цьому середня зарплата становить близько 8 тис. грн”.

Вагома причина високого дефіциту – касові розриви. Невелика затримка в надходженнях призводить до того, що пенсіонери вчасно виплати не отримають. Минулого року багато пенсіонерів отримали виплати із запізненням на тиждень. Єдиний вихід – повноцінна реформа

“Тільки існуюча солідарна система, коли українці отримують пенсії за рахунок внесків працюючих, високий дохід забезпечити не може. Щоб українці могли забезпечити собі безбідну старість, необхідно створювати другий рівень. Передбачений у чинному законі, але не працює. Якщо пенсійну реформу доведуть до логічного кінця, працюючі пенсіонери крім відрахувань до Пенсійного фонду повинні будуть частину зарплати акумулювати на своєму особистому рахунку”, – розповіла Галина Третьякова.

 Експертка відзначає, що варіантів декілька: перерозподілити вже існуючі податки (наприклад, ПДФО), зобов’язати роботодавців відкладати на старість своїх співробітників, збільшити податкове навантаження на зарплату. Такі системи працюють у більшості країн Європи. 
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я