На голову Новини Українцям перераховують субсидії: що потрібно знати про нові правила, як вплине зростання...

Українцям перераховують субсидії: що потрібно знати про нові правила, як вплине зростання мінімалки і хто ризикує залишитися без знижки

132
0

Перерахунок субсидій триває, зазначають в Мінсоцполітики

В Україні триває перерахунок субсидій на неопалювальний період. Місцеві органи соцзахисту не встигають вчасно призначити знижку, тому багатьом українцям, зазначають в Мінсоцполітики, приходять платіжки без субсидії. Всі, кому покладена знижка, обіцяють призначити субсидії заднім числом, повідомляє ukr.segodnya.ua.

 як на розмір знижки вплине підвищення мінімальної зарплати цього року, хто може втратити субсидію і які ще чекають сюрпризи 2017-го.

Скільки доведеться платити за комуналку з двома мінімальними зарплатами

В опалювальний сезон українці отримували знижки, які розраховані з урахуванням доходів за 2015 рік. Наприклад, родина з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами платила за комуналку з субсидією не більш 267 гривень. При перерахунку субсидії вестимуть облік доходів з квітня минулого року по березень цього року. З огляду на, що на початку цього року мінімальна зарплата зросла вдвічі, родині з двома мінімалками влітку доведеться платити за комуналку не більше 375 гривень. Якщо цих коштів вистачить на оплату соціальних нормативів комунальних послуг не в опалювальний сезон, субсидія такій родині не призначена.

“Якщо обставини в родині не змінилися, якщо не з’явився за минулий рік безробітний серед членів родини, якщо кількість прописаних в квартирі людей не змінилася, якщо не було покупки на суму від 50 тисяч гривень – перерахунок зроблять органи соціального захисту самостійно”, – пояснили “Сегодня” на гарячій лінії уряду. Якщо ж матеріальна ситуація в родині змінилася, субсидіанти повинні повідомити про це органи соціального захисту.

1187963

Фото: архів

Як зазначають в Мінсоцполітики, якщо в платіжці на оплату комунальних послуг за травень не враховується субсидія, хвилюватися не варто. “Швидше за все, місцеве управління соціального захисту населення через велику кількість субсидіантів не встигло обробити інформацію – доходи за новий період, склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи”, – зазначають чиновники.

Що зміниться

Переглянули нормативи в травні. Новий норматив – 5 кубометрів газу на опаленняквадратного метра (було 5,5 кубу). Минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже наступного опалювального сезону “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні.

У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія покриватиме замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.

Заощаджені гроші повернуть до державного бюджету. Переплату за воду, газ і електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) переносять на наступний місяць, а ось левову частину переплати за опалення просто списують. Згідно з постановою Кабміну, до першого вересня субсидіантам, які економили, заплатять суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт*год світла (якщо будинок опалюється електрикою).

Наприклад, якщо родина, якій належить 385 кубів газу на опалення, спалювала 300 кубів газу, за опалювальний сезон можна заощадити блакитного палива приблизно на 4000 гривень. 690 гривень їм віддадуть, а решту – повернуть до державного бюджету. Для українців з електричним котлом і великою переплатою покладається монетизація 150 кВт*год електроенергії. За діючого тарифу це всього лише 174 гривні.

1174221

Фото: архів

Тривалість опалювального сезону скоротили. Українці, які користуються центральним опаленням, отримуватимуть субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А ось тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, вже цього року знижку нараховуватимуть з 15 жовтня по 15 квітня. Якщо почати топити раніше – за використані на опалення кубометри газу або кВт*год електроенергію доведеться платити самостійно.

Скільки українців отримують субсидію і хто може втратити знижки

2017-го субсидії отримають 9 з 15 мільйонів українських родин, підрахували в Мінсоцполітики. Всі вони пройдуть спеціальну верифікацію Міністерства фінансів.

Залишити без субсидії можуть з трьох причин:

  • субсидіант приховує частину доходу;
  • субсидіант зробив покупку на суму від 50 тисяч протягом 12 місяців з моменту отримання “знижки”;
  • дохід субсидіанта значно зріс.

З середини минулого року, якщо працездатний член родини офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховуватимуть його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена родини рахували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму. Так, якщо родина з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один з членів родини офіційно не працює, при нарахуванні субсидії вважатиметься, що родина заробляє 13,2 тисячі гривень. Тобто субсидія безробітному покладена на тому ж рівні, що й субсидія для українця з мінімальною зарплатою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я