На голову Новини Українці заплатять за електрику три млрд гривень компанії Януковича

Українці заплатять за електрику три млрд гривень компанії Януковича

116
0

Українські споживачі тепер будуть змушені купувати у «Донбасенерго» в два рази більше електроенергії, ніж потрібно.

Українські споживачі електроенергії заплатять додатково три млрд гривень компанії «Донбасенерго», підконтрольній оточенню екс-президента України Віктора Януковича. До таких наслідків призведе рішення Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) про спеціальні умови роботи для Слов’янської ТЕС.

«Більшістю голосів членів Ради ОРЕ було схвалено рішення збільшити в два рази обов’язковий обсяг вироблення електроенергії виключно тільки на Слов’янській ТЕС. Таким чином, українські споживачі тепер будуть змушені купувати у «Донбасенерго» в два рази більше електроенергії, ніж потрібно. У цифрах це виглядає ще значніше. Обсяг вирбництва«Донбасенерго» виросте на 2,3 млрд кВтг на рік. Це дорівнює 3 млрд додаткових грошових надходжень для команди Януковича і Гуменюка», – йдеться в статті.

Видання відзначає, що робота «Донбасенерго» тісно пов’язана з шахтами, розташованими на непідконтрольною території.

«Донбасенерго» управляє двома тепловими електростанціями (ТЕС), робота яких тісно пов’язана з «ЛНР»  і «ДНР». Слов’янська ТЕС працює виключно на антрацитному вугіллі, який поставляється з неконтрольованих територій. А Старобешівська ТЕС в принципі працює на непідконтрольній території Донецької області … Так як основну статтю витрат в роботі ТЕС становить купівля вугілля, то тепер Слов’янська ТЕС буде купувати майже на 1 млн тонн антрациту більше. «Донбасенерго» купує антрацит для своєї ТЕС за перевіреними схемами. У переважній більшості вугілля цей видобувається на колишніх державних шахтах, що залишилися на неконтрольованих територіях Луганської та Донецької областей. З початку АТО всі ці державні шахти були захоплені бойовиками «ЛНР» і «ДНР», – підкреслює  видання.

Компанія «Донбасенерго» була приватизована в середині 2013 року за часів президентства Віктора Януковича. Фонд держмайна продав 60,8% акцій компанії Енергоінвест Холдинг екс- депутата Верховної Ради від Партії регіонів Ігоря Гуменюка. За словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, 34% «Донбасенерго» належать старшому синові екс-президента Олександру Януковичу.

Як повідомлялося, 1 вересня в Україні відбувся черговий етап підвищення тарифів на електроенергію для населення. Вартість електроенергії для побутових споживачів збільшилася на 5-30% в залежності від обсягу споживання в порівнянні з тарифами, що діяли з 1 березня поточного року.

Перший етап підвищення відбувся 1 квітня 2015 року. Останнє підвищення заплановано на 1 березня 2017 року. За цей час вартість електроенергії до квітня 2017 року зросте в 3,5 рази в порівнянні з рівнем на початок 2015 року.

Главком

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я