На голову Сфера ЖКГ Дореформувалися: українці заборгували за комунальні послуги понад 11 млрд грн

Дореформувалися: українці заборгували за комунальні послуги понад 11 млрд грн

756
0

Українці накопичили боргів за комуналку на 11 мільярдів гривень. 

Про це йдеться у даних Держстату, пише «Сегодня».

Загальна заборгованість станом на початок літа становила 11,3 мільярда гривень. Найбільше боргів за опалення і гарячу воду – 8,9 мільярда, 3,9 мільярда гривень за електроенергію та 1,8 мільярда гривень за холодну воду.

Практично в будь-якому багатоповерховому будинку заборгованість має як мінімум кожна десята квартира.

За підсумками першої половини року першість серед регіонів з найбільшим відсотком оплати комунальних послуг зайняла Житомирська область. Тут заплатили більше 117% від нарахованої суми (17% пішло в рахунок оплати боргу). Найгірше платять в Сумській області, тут заплатили всього половину від необхідної суми.

Українці традиційно взимку накопичують борги за комуналку, а в перші місяці літа погашають їх. Наприклад, в січні цього року українцям за комуналку нарахували 14,7 мільярда гривень, а заплатили лише 9,2 мільярда. У той же час в березні нарахували за комуналку 7,9 мільярда, а заплатили майже на два мільярди більше. Середня платіжка минулої зими досягала 1500 гривень, а вже в травні, коли не потрібно платити за опалення, скоротилася до 900 гривень.

Згідно з проектом нової редакції закону «Про ЖКП», боржникам доведеться крім суми боргу оплачувати штраф за кожен день прострочення. Крім того, за новими правилами субсидіанти з боргами можуть залишитися без державної допомоги. Ч

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я