На голову Новини Українці отримують повістки в армію: кого, коли і наскільки заберуть в військові...

Українці отримують повістки в армію: кого, коли і наскільки заберуть в військові формування

317
0

Призовна кампанія буде проходити в Україні до кінця травня, закличуть понад 14 тисяч

В Україні проходить весняний призов на строкову службу в армію. Всього, згідно з постановою уряду, військові комісаріати по всій країні повинні закликати більше 14 тисяч українців у віці до 27 років, передає “Сегодня“.

План за кількістю “новобранців” значно скоротився.

“У нас, наприклад, на область за четверту хвилю часткову мобілізацію був план 2800 чоловік. І це тільки мобілізація, а ще був заклик на термінову службу! Щоб ви розуміли, план треба виконувати. А що робити, якщо людина не йде по порядку ? зараз у нас план всього 520 строковиків. І якщо під час мобілізації могли відправити в зону АТО, строковики все служать в пунктах постійної дислокації – на Донбас не відправляють. Тому зараз все проходить в штатному режимі – розсилаються порядку, люди приходять. Ніхто ні за ким не ганяється. Якщо ухиляється, то ми р егістріруем і направляємо до правоохоронних органів “, – розповіли” Сегодня “в одному з районних військкоматів в Запорізькій області. 

Весняна призовна кампанія обійдеться українському бюджету в 46,5 мільйона гривень. Левову частину від цієї суми (45,2 мільйона) роздадуть “новобранцям” в якості одноразової матеріальної виплати. Так, кожному призовнику покладено допомогу в розмірі 3200 гривень. У минулому році розмір допомоги був “прив’язаний” до мінімальної зарплати, але після підвищення мінімалки чиновники прийняли рішення виплачувати не дві мінімальні зарплати, а два прожиткових мінімуми.

Якби в закон про “Про військовий обов’язок і військову службу” не внесли правки, в цьому році розмір допомоги для призовників досяг би 6400 гривень, а бюджет призовної кампанії довелося б збільшити в два рази.

____- 01

На даний момент на кожного призовника військкомат отримує 93 гривні . Чим більше призовників, тим більше бюджет військкомату. В армію забирають українців від 20 до 27 років. Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях термін служби складе до 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста), – до 12 місяців.

Хто має право на відстрочку і як покарають тих, хто ухиляється

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, на ділі ухильниками “світить” умовний термін. При цьому адвокат зазначає, по закінченню умовного терміну судимість знімається. Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомила в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень. До слова, згідно із законом, роботодавці зобов’язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку. (Ч. 4 ст. 34 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03. 1992 року № 2232-XII).

c5fae6b17e22738584a0fc7f7400560c8a8ef6e8

Фото: Міноборони

Хто має право на відстрочення від служби:

 • Тим, хто утримує непрацездатну матір або батька або іншого родича.
 • Має дитину віком до трьох років
 • Самостійно виховує дитину (без матері)
 • Має двох і більше дітей
 • Має вагітну дружину або дружину-інваліда
 • є сиротою
 • Має тимчасові проблеми зі здоров’ям
 • Якщо брат служить в цей же час в армії
 • Молодше 21 року і при цьому здобуває освіту на денній формі
 • Вчителям (на весь період роботи за фахом)
 • Медикам (на весь період роботи за фахом)
 • Священикам (на весь період роботи за фахом)
 • Поліцейським (на весь період роботи за фахом)
 • Підозрюваних у кримінальних злочинах

Хто може отримати звільнення від призову в армію:

 • Непридатні по стан здоров’я
 • Молоді люди старше 27 років

Ще одна можливість “відкосити” від армії – хабар воєнкома. Так, кілька тижнів тому на хабарі в 600 доларів (16 тисяч гривень) попався в.о. військового комісара одного з районів Запоріжжя, повідомляють в поліції. У Києві з призовників беруть більше. За даними правоохоронців, кілька днів тому на хабарі в 900 доларів (24 тисячі гривень) попався співробітник медичної комісії в одному з військкоматів Київської області.

Юрист Олександр Плохотнік впевнений: навіть якщо немає правових підстав для відстрочки від армії – давати хабар не варто. “Звичайно, я як юрист, іншої відповіді дати не можу – хабарі давати не можна. А хто може вам гарантувати, що цей військовий обличчя комісара попадеться через два дні, і ваша справа не переглянуть? Є багато правових підстав не йти в армію – наприклад, вступити до вищого навчального закладу “, – розповідає юрист.

Військову мобілізацію оголошувати не планують, але в армію можуть забрати українців з дипломами

В цьому році, як розповіли в Генеральному штабі , в армію також можуть забрати українців віком до 43 років , які закінчили військову кафедру. Служити вони будуть півтора року зі збереженням за собою робочого місця.

3836944ac35ab65aff7f9490a4cb29a82f4688c5

Фото: Міноборони

Заклик українців з військовими званнями на службу, в тому числі, дозволить замінити тих контрактників, які ухвалять рішення звільнитися. Як пояснила начальник управління комунікацій і преси Міністерства оборони Оксана Гаврилюк, на строковиків рішення закликати українців з вищою освітою і званням не вплине. Як припускають в Генштабі, можуть закликати приблизно чотири тисячі українців, які закінчили військові кафедри. При цьому військкомати будуть враховувати сімейні обставини. “В даному випадку мова йде про офіцерів первинних посад в підрозділах на рівні взводу або роти. В даний час кількість таких посад обмежена, ми навіть теоретично можемо залучати менше відсотка від загальної кількості офіцерів запасу. Тому, тим офіцерам запасу, яким буде пропонуватися служба по заклику, скажімо так, пощастить “, – пояснили в Генштабі.

У той же час проводити часткову військову мобілізацію в 2017 році не планують .Зараз звільнених в запас бійців заміщають контрактники. Як кажуть в Генштабі, рішення про чергову хвилю мобілізації в цьому році може прийняти тільки президент.Однак до тих пір, поки ситуація на Донбасі кардинально не загострилася, такої необхідності немає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я