На голову Новини Українці назвали найважливіші реформи, які має зробити новий уряд і Президент!

Українці назвали найважливіші реформи, які має зробити новий уряд і Президент!

349
0

На думку українців, першочергово в країні треба провести антикорупційну, медичну, пенсійну реформи, а також реформи органів правопорядку та люстрацію корумпованих чиновників…

Про це свідчать дані дослідження Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва.

За антикорупційну реформу виступають 63% опитаних громадян, охорони здоров’я – 57%, пенсійну реформу та реформу системи соціального захисту – 52%, реформу органів правопорядку – судів, прокуратури, поліції – 37%,  люстрацію чиновників  – 33%.

 

 
ТАБЛИЦЯ ФОНДУ ДЕМІНІІАТИВ ІМ. І. КУЧЕРІВА

За даними соціологів, ці 5 реформ визнані першочерговими в усіх регіонах України, проте є певні відмінності у визнанні першочерговості реформ виборцями різних політичних сил.

Зокрема, виборці “Слуги народу”, “Європейської солідарності” Порошенка і “Голосу” вважають, що в першу чергу в Україні слід проводити саме антикорупційну реформу (69%, 69% і 76% відповідно) у “Батьківщині” пріоритет віддають пенсійній реформі та реформі системи соцзахисту (63%), а виборці проросійської “Опозиційної платформи – За життя” – реформі охорони здоров’я (66,5%). 

Якщо більшість виборців за вступ до Євросоюзу, то проросійські виборці партії “Опозиційна платформа – За життя” віддають перевагу або приєднанню до Євразійського економічного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (39%) або неприєднанню  ані до Європейського, ані до Євразійського союзів (44%).   

 

 
ТАБЛИЦЯ ФОНДУ ДЕМІНІІАТИВ ІМ. І. КУЧЕРІВА

Виборці партій “Європейська солідарність” (80%), “Голос” (75%), “Слуга народу” (47%), “Батьківщина” (47%)  вважають, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України був би вступ до НАТО. 

Натомість зазомбовані російською пропагандою виборці партії “Опозиційна платформа – За життя” віддають перевагу або позаблоковому статусу (50%) або військовому союзу з Росією та іншими країнами СНД (25%). 

 

 
ТАБЛИЦЯ ФОНДУ ДЕМІНІІАТИВ ІМ. І. КУЧЕРІВА
 
 

 

Загальнонаціональне опитування було проведене з 13 по 20 червня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. 

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я