На голову Новини Українці масово йдуть з офісів у фріланс

Українці масово йдуть з офісів у фріланс

208
0

Українцям набридло сидіти в офісах.

За даними Freelancehunt.com, в минулому році кількість зареєстрованих фахівців, які шукають роботу на удаленке, зросла майже в 3 рази , – передає hvylya.net

На початок 2017 армія фрілансерів на цьому майданчику налічувало майже 200 тис. І тенденція зростання зберігається. Такий же тренд характерний і для Європи. Там з 2000 по 2010 роки число фрілансерів зросла на 82%.

У багатьох випадках українці, у яких вже є робота, готові розглядати фріланс як можливість додаткового заробітку. Таких, за даними експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua), 52%.

Найбільш популярна віддалена робота, звичайно ж, серед ІТ-спеціалістів. Наприклад, на сайті Work.ua в цьому розділі 1124 таких вакансій. В цілому, на майданчику зараз майже 4,5 тис. Вакансій для тих, хто хотів би працювати віддалено. Це більше 5% від усієї кількості активних вакансій на сайті.

Основна маса компаній, що залучають віддалених співробітників, розташовані в Києві, Дніпрі, Львові та інших великих містах. І по всьому видно, що наші підприємства готові брати на удаленку не тільки айтішників, хоча їх частка в загальній кількості вакансій все ще переважає.

Так, в лідери попиту на віддалену роботу також потрапили менеджери з продажу, маркетологи, журналісти, піарники, рекламісти, вчителі, оператори call-центрів, диспетчери, копірайтери, ріелтори. Можливість попрацювати з дому є також і у дизайнерів, бухгалтерів, кадровиків і навіть у тестувальників комп’ютерних ігор.

«У сегменті віддаленої роботи переважають програмісти / розробники – 70% пропозицій, 30% – різноманітні вакансії в сфері фінансів, управління проектами, онлайн-маркетингу і т.д.», – зазначив регіональний менеджер Сrossover (спеціалізується на наймі топів для постійної дистанційної роботи ) Сінан Ата.

Хоча більшість українських компаній віддають перевагу традиційним форми співпраці, кожна 20-я вакансія для роботи поза офісом – це не так вже й мало, запевняє директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко.

І роботи для фрілансерів буде стає все більше.

«Ми спостерігаємо стійке зростання кількості вакансій за запитом« віддалена робота »і розширення кількості професій і професійних сфер, які виявляються придатними для віддаленої роботи. Проте, на ринку праці залишається ще багато професій, які навряд чи будуть віддаленими – перукарі, банкіри, кухарі та ін. », – підмітила нам hr-експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Дистанційна робота вигідна для роботодавців – крім того, що дозволяє знімати офіс менших розмірів, економити на електриці, оргтехніки і канцелярії, такий спосіб організації роботи дозволяє обійти деякі нюанси працевлаштування і уникнути оподаткування, якщо працівник не оформлений офіційно.

Крім економії на операційних витратах удаленка також дозволяє наймати людей з інших регіонів, згодних на меншу зарплату.

Тому не дивно, що зараз близько третини українських компаній пропонують своїм працівникам віддалену роботу. Причому це зазвичай невеликі фірми – до 20 осіб. При цьому, і роботодавці, і здобувачі досить тверезо оцінюють плюси та мінуси роботи в віддаленому форматі. Керівники розуміють, що, коли співробітник працює поза офісом – це ускладнює процес постановки завдання, також його важче контролювати.

А ось співробітники серед головних мінусів віддаленої роботи називають брак спілкування, зворотного зв’язку і самодисципліни.

«Серед стримуючих факторів у переході на фріланс для шукачів – непостійний заробіток і відсутність гарантії оплати праці. Також «білих комірців» зупиняє відсутність можливостей побудувати хорошу кар’єру і переймати досвід колег в рамках живого спілкування », – підмітила в бесіді з UBR.ua фахівець експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua) Катерина Криворученко.

А ось багато міжнародних компаній вже відмовляються від удаленку. Можна виділити декілька чинників, що впливають на таке рішення.

По-перше, підвищення корпоративної культури. Для співробітників, які працюють з дому, практично закритий шлях кар’єрними сходами.

«Іноді віддалених працівників після деякого часу роботи з дому запрошують працювати в офіс, це ніби як підвищення. Або втягують в проекти разом з офісними фахівцями і теж «витягують в офіс». Іноді можливий кадровий зростання – наприклад, з віддаленого оператора в супервайзера операторів. Якщо такий перехід передбачає роботу в штаті, можуть запропонувати гідну оклад », – зазначила Тетяна Пашкіна.

По-друге, важливим фактором для деяких роботодавців є згуртованість колективу.Сприйняття співробітником себе як суб’єкта, чия діяльність впливає на загальну результативність стимулює його працювати краще.

По-третє, контроль. Хоча вважається, що ефективність співробітника підвищити за допомогою контролю можна, але в разі великої кількості віддалених працівників складність контролю може негативно позначатися на загальних результатах.

«Чи влаштує працівників повернення в офіс – складно сказати. Багато що залежить від стажу удаленщіка. Якщо він пропрацював в такому режимі багато років, швидше за все немає – можливо, що багато хто буде готовий звільнитися і шукати звичний для себе формат в іншій компанії. Якщо ж співробітник попрацював будинку нетривалий час і отримав запрошення в офіс, він швидше за все погодиться на таку пропозицію, особливо якщо для нього важлива робота саме в цій компанії », – зазначив Олег Топчій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я