На голову Новини Український олігарх витратив майже 800 тис. доларів на лобістів у США

Український олігарх витратив майже 800 тис. доларів на лобістів у США

122
0

Український олігарх Дмитро Фірташ витратив майже 800 тисяч доларів на лобіювання своїх інтересів у США.

Про це йдеться у статті “Битва за Вашингтон. Лобі Дмитра Фірташа”, передає expres.ua.

“За два тижня до виборів президента США, газовий магнат Дмитро Фірташ перерахував 80 тисяч доларів на рахунок впливових, як він вважав, американських лобістів. До того на їхні послуги олігарх вже витратив 700 тисяч доларів”, – йдеться у статті. Вказується, що інтереси Фірташа, зокрема, лобіює Ланні Джессі Девіс.

“Девіс – політичний експерт, публіцист і автор мемуарів “Правду сказати” про роботу речником Білого Дому і спеціальним радником президента Білла Клінтона. На плечі Девіса було покладено захист ловеласа у якості спікера під час спроби імпічменту”, – йдеться у статті. У 2010 році він заснував лобістську компанію – Lanny J. Davis & Associates, LLC, з якою на рік підписав угоду Фірташ.   “До пакету послуг вартістю 60 тисяч доларів на місяць входило “юридичне представництво”, “розслідування та збір фактів на користь сторони захисту” та “виправлення неточностей та спотворень у ЗМІ” щодо іміджу українського олігарха”, – сказано у статті. Річні “консультації” Девіса обійшлися Group DF (диверсифікована міжнародна група компаній Дмитра Фірташа – УП) у 700 тисяч доларів.

“На додачу Девіс зобов’язав Фірташа доплачувати 25 тисяч доларів за консультаційні послуги віце-президента компанії Levick Communications Елеанор МакМанус”, – сказано у статті. Зазначається, що 24 жовтня 2016 року, за два тижні до виборів президента США, компанія Фірташа перерахувала 80 тисяч доларів на рахунок компанії, яку створив Лані Девіс лише за шість місяців до цього – DAVIS GOLDBERG & GALPER PLLC. “За іронією долі, контракт Group DF та DAVIS GOLDBERG & GALPER PLLC короткостроковий. Підписаний лише на два місяці, документ фактично покриває суму авансу, що надійшов на рахунки лобістів до оголошення результатів президентських перегонів.

Імовірно, послуги наближених до родини Клінтон вже не актуальні для Group DF”, – йдеться у статті. Як відомо, Фірташа звинувачують у дачі хабара 18,5 мільйонів доларів за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом.  У інших публікаціях УП щодо лобіювання йшлося про те, що перед укладенням договору між Україною та зовнішніми приватними кредиторами про реструктуризацію боргу уряд України для просування своєї позиції користувався послугами американських лобістів.  З березня 2016 року інтереси лідер “Батьківщини” Юлії Тимошенко у США лобіює британська компанія Aveiro LP, директором якої є Юлія Білоусова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я