На голову Новини Українські протезисти вперше зробили “руку” із сенсорними датчиками (ВІДЕО)

Українські протезисти вперше зробили “руку” із сенсорними датчиками (ВІДЕО)

160
0

Унікальний протез із сенсорними датчиками, які реагують на рух м’язів, вперше виготовили в Україні. Київське протезно-ортопедичне підприємство об’єднало власні розробки з іноземними технологіями, завдяки чому волонтер Роман Дзівінський, який залишився без руки під час подій Євромайдану, знову отримав кінцівку. Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

Повідомляється, що всередині протеза встановлено сенсорні датчики, які реагують на рух м’язів. Вони, у свою чергу, дають імпульс, який передається на кисть і пальці.

Директор Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Сергій Страшний каже, що це – зарубіжні розробки. У разі ремонту комплектуючих протез знімається з людини і передається фірмі-виробнику.

“У нас є домовленість із представником фірми, що у них будуть запасні комплектуючі на випадок ремонту. Тобто куксоприймач залишається, бо він зроблений індивідуально. А якщо виходить з ладу електроніка чи програмне забезпечення комплектуючих протезу… поки що ми не маємо права туди втручатися, тому що воно стоїть на гарантії, і це проблема фірми-виробника”, – повідомив Сергій Страшний.

[iframe src=”http://radiosvoboda.share.rferl.org/flashembed.aspx?t=vid&id=27510620&w=640&h=363&skin=embeded” scrolling=”no” frameborder=”0″ width=”640″ height=”363″ ]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я