На голову Економіка Україна запасла на 20% більше газу, аніж 2018-го

Україна запасла на 20% більше газу, аніж 2018-го

139
0

Запаси природного газу в підземних сховищах станом на 10 липня 2019 року становлять 12,050 мільярдів кубометрів – цей обсяг на 20% (на 1,967 мільярдів кубометрів) перевищує показник 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба АТ “Укртрансгаз” 

за першу декаду червня середньомісячний обсяг закачування становив 72 млн куб. м. У цілому за тиждень, у період із 3 по 10 червня, обсяг газу в ПСГ збільшився на 5,1% (на 592 млн куб. м ).

Нагадаємо, що побоювання повного припинення російським “Газпромом” транзиту газу територією України з січня 2020 року змушують нашу країну увійти в зиму з більш високими, ніж зазвичай, запасами у підземних сховищах газу.

Раніше глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв (який легально ЧОМУСЬ отримує мільйонну зарплату в місяць!!!) вже заявив про плани накопичення до листопада 2019 року близько 20 млрд куб. м газу, що на 3-4 млрд куб. м більше практики останніх років.

Це пов’язано з тим, що відсутність імпорту та транзиту газу з боку РФ по ГТС України змусить країну почати його реверс із заходу країни, де розташовані найбільші по ємності сховища, на схід.

За словами виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка, у разі припинення РФ транзиту газу через ГТС України тільки половина з наявних потужностей на західному кордоні країни (Словаччина – 42,5 млн куб. м/добу, Угорщина – 19,5 млн куб. м/добу, Польща – 6,4 млн куб. м) зможуть бути задіяні для імпорту газу з боку Європи, оскільки не всі вони є безперервними.

Україна вже більше трьох років (з 26 листопада 2015 року) не імпортує природний газ за контрактом з ПАТ “Газпром” (підорашка), закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.

У квітні Україна почала закачувати газ до наступної зими.

Після завершення опалювального сезону наша країна збільшила запаси природного газу в своїх підземних сховищах на 304,44 млн кубометрів.

Втім, із урядом Гройсмана й бариги Порошенка картина у сфері ЖКП жахлива! Що-то зробить для Народу Зеленський, який піариться як “слуга народу”?…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я