На голову Новини Україна вимагає від Росії припинити блокування вантажівок

Україна вимагає від Росії припинити блокування вантажівок

196
0

Україна призупиняє рух російських вантажних автомобілів своєю територією, допоки Росія не пояснить і не припинить блокування українських вантажівок, заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

“Вимагаю від Російської Федерації не просто пояснень, а зняття незаконного рішення щодо заборони перевезення і пересування українським вантажівкам територією Російської Федерації”, – заявив голова уряду,повідомляє ББС

Раніше Росія призупинила рух вантажівок, які зареєстровані в Україні.

За даними міністерства транспорту РФ, на території країни вже затримали 161 вантажівку українських перевізників.

Влада Росії пояснює це рішення відповіддю на дії активістів в Україні, які раніше блокували російські фури.

Призупинений транзит

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у понеділок заявив, що вимагає, аби Росія скасувала, за його словами, “незаконне рішення” про заборону руху українських вантажівок.

“До того моменту, доки Росія не дасть чітку відповідь, і це питання не буде врегульовано, тимчасові транзитні дозволи, які були видані російським вантажівкам, є призупиненими”, – цитує пана Яценюка прес-служба уряду.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв назвав рішення України про блокування російського транспорту “безчинством”.

Він сказав, що Росія може повністю заборонити рух всіх видів транспорту з України та доручив продовжити дипломатичні консультації.

Консультації

За словами міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського, Київ та Москва проводять “активні технічні консультації” щодо відновлення вантажних перевезень в обох країнах.

“Сподіваюся, найближчим часом буде вироблено узгоджене рішення з даної теми”, – цитує пана Пивоварського агенція УНІАН.

Міністерство транспорту Росії сподівається, що Україна відновить рух російських вантажівок протягом дня.

“Заходи у відповідь щодо української сторони триватимуть до тих пір, поки російська сторона не отримає інформацію про терміни відновлення руху російського автотранспорту територією України”, – заявили у російському міністерстві.

“Розраховуємо, що це рішення буде прийнято протягом сьогоднішнього дня”, – кажуть у відомстві.

Міністерство повідомляє про 161 затриману українську вантажівку станом на 14:30 понеділка. Автомобілі Ространснагляд відправляє на спеціальні стоянки.

“Свавілля”

Громадські активісти у десяти областях України почали безстрокову акцію щодо недопущення виїзду з України в напрямку міжнародних кордонів вантажних автомобілів з номерами російської реєстрації.

Закарпаття

У відповідь на дії активістів міністерство транспорту Російської Федерації призупинило рух українських вантажівок по російській території.

Прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав свавіллям рішення влади України припинити транзит російської вантажівок через свою територію.

“Це абсолютно обурливо, коли при потуранні влади в Україні подібне свавілля твориться щодо наших перевізників”, – цитує слова пана Пєскова ТАСС.

На думку речника Володимира Путіна, заборона на проїзд через Україну російських вантажівок “суперечить нормам міжнародного права”.

Водночас прем’єр Яценюк заявив, що Україна діє “виключно в межах і в спосіб, визначений нашими міжнародними зобов’язаннями” і звинуватив Росії у порушеннях міжнародних норм.

Минулого тижня українські активісти почали блокувати російські вантажівки на Закарпатті, в Чернівецькій, Львівській, Волинській і Житомирській областях.

Вантажівки з російськими номерами добиралися з Білорусі до ЄС через Україну, оскільки раніше Польща перекрила їм рух.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я