На голову Новини Україна вимагає, щоб зла РФ негайно звільнила 113 засуджених українців!

Україна вимагає, щоб зла РФ негайно звільнила 113 засуджених українців!

115
0

Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та в окупованому Криму – в порушення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

До Мінюсту надійшли звернення громадян України, засуджених так званими “судами” в окупованому Криму за Кримінальним кодексом РФ та відбувають покарання у Росії та на загарбаному півострові.

У відомстві наголосили, що Крим є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України і будь-які органи на окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними. Відповідно, і будь-які їхні рішення є незаконними!

“Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини”, – йдеться у заяві.

“І забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом”, – додали у Мін’юсті.

Нагадаємо:

  • 4 квітня Севастопольський міський суд засудив двох жителів Севастополя Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких ФСБ вважає агентами українських спецслужб, до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий “референдум” про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу, заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.
  • 18 березня 2014 року президент РФ Володимир Путін оголосив про “приєднання” Криму до Росії.
  • З того часу в окупованому Криму систематично проходять обшуки і арешти активістів, журналістів та кримських татар, які можуть бути проти політики РФ.
  • Крім того, в РФ перебуває понад 70 політв’язнів-українців, яких звинувачують в екстремізмі та тероризмі. Зокрема, був випадок викрадення у Білорусі громадянина України 19-річного Павла Гриба, якого засудили до 6 років позбавлення волі за звинуваченням у підмовлянні до здійснення теракту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я