На голову Новини Україна може здешевити свій держборг при зміні валюти

Україна може здешевити свій держборг при зміні валюти

157
0

Запозичення в євро і інших грошових одиницях можуть виявитися для нашої країни вигідніше, ніж в доларах.

Мінфін випустив вдалий час для виходу з позиками на міжнародні ринки капіталу. Гроші в світі дорожчають через проведеного Федеральною резервною системою США підвищення своєї ставки (на 0,25% – до 1-1,25% річних), зазначив UBR.ua головний фінансовий аналітик РА «Експерт-Рейтинг» Віта Шапран, – передає ubr.ua .

Глава ФРС Джанет Йеллен не виключила ще одного підвищення ставки. Так що тепер Мінфін України не зможе розраховувати на розміщення євробондів дешевше 8% річних. Звичайно ж, якщо США не нададуть свої гарантії під українські позики.

«Ставка, за якою наша влада зможе залучити новий борг, багато в чому буде залежати від того, чи будуть гарантії від США, як в минулому році. Якщо – так, то останні події не вплинуть на українські запозичення. Так як позика буде вважатися низькоризикових. Але якщо гарантій не нададуть, то ціна за новим боргу буде високою, як для будь-якої високо-ризикової країни », – зазначив Шапран.

На його думку, більш вдалим для України може виявитися розміщення бондів в євровалюті. Особливо, якщо Європейський центробанк не підвищить свою облікову ставку, як США.

«У євровалюті позика не буде дорогим. При відсутності гарантій США він буде коштувати нам десь 5-7% річних. Це доступно. Якщо Мінфін прийме рішення про розміщення євробондів в доларах, то без надання гарантій ставка буде починатися від 9% річних. Такі котирування виставляються на ринку спекулятивних паперів », – уточнив Шапран.

Він вважає, що владі варто розглядати розміщення боргових паперів в різних валютах для диверсифікації держборгу.

«Треба проаналізувати ситуацію, оцінити – які борги можна реструктуризувати, а які – замінити на більш довгі. Відомі андеррайтери, які добре знають ситуацію, можуть підказати, як зараз можна здешевити борг », – зазначив експерт.

І повторив, що самостійний вихід Мінфіну на ринок запозичень, без підтримки США, може виявитися дуже дорогим.

«Ринкові ставки за спекулятивними паперів високі – в 3 рази вище відсотків, які можна отримати під держгарантії США. Інвестори бояться майбутніх виплат України через рік-два, коли будуть пікові навантаження. Чисті золотовалютні резерви Нацбанку формуються повільно і незрозуміло, звідки візьметься ресурс для погашення зовнішнього держборгу. Неясно чи реструктуризація боргу перед МВФ. Влада не дуже охоче про це говорять, тому що чекають нові транші Міжнародного валютного фонду. Це все ускладнює ситуацію », – зазначив Шапран.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я