Новини Україна може обійтися без кредиту МВФ, – політтехнолог

Україна може обійтися без кредиту МВФ, – політтехнолог

415
0

МВФ не благодійна організація, вона створена для того, щоб країна не припинила купувати західні товари, та щоб західні банки могли вийти з ринку. Банки з ринку уже вийшли, тому не зрозуміло, навіщо брати черговий кредит від МВФ.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» висловив політтехнолог Тарас Завгородній.

«Рада директорів МВФ, звичайно, вивчала, як вплине, в першу чергу, обмеження діяльності підприємств, які знаходяться в ОРДЛО, на платіжний баланс. Це звичайна процедура. У  МВФ лише після підрахунків змогли вирішити, чи надавати черговий транш для України у розмірі 1 млрд. доларів», – прокоментував політтехнолог Тарас Завгородній.

Питання у тому, чи потрібно взагалі брати гроші МВФ, враховуючи те, що після трикратної девальвації, фактично, потреби України в додатковому фінансуванні насправді не такі великі. В країні відбулось пожвавлення економіки.

«Україна може спокійно витримати без кредиту МВФ. І якби наш уряд менше крав на митниці, то, мабуть, взагалі б не потрібно було б брати ці гроші. Тому що МВФ не є благодійною організацією. Вони зазвичай дають кредити максимум на 4-5 років», – каже експерт.

Він додав, що всі розмови про те, що кредит МВФ дуже дешевий – міф.

«Коли Україні надали перший кредит, в країну прийшла трикратна девальвація. МВФ не благодійна організація, вона створена для двох речей: щоб країна не припинила купувати західні товари (це називається підтримкою платіжного балансу), і щоб західні банки могли вийти з ринку. Банки з ринку уже вийшли, тому я не розумію, навіщо нам цей кредит», – дивується Завгородній.        

До слова, представник МВФ в Україні Жером Ваше заявив, що розгляд Радою виконавчих директорів МВФ третього перегляду програми України в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) заплановано на 3 квітня 2017 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я