На голову Новини Україна має стати лідером серед пострадянських країн, – грузинський журналіст

Україна має стати лідером серед пострадянських країн, – грузинський журналіст

115
0

У всіх подіях, які свого часу пережила Грузія, червоною ниткою проходила Російська Федерація. Зараз в Україні відбувається абсолютно таке ж. Ще тоді було зрозуміло, що Росія намагається тримати Україну у своїй орбіті, однак багато хто не міг подумати, що Кремль здатен так ризикнути. Однак, слід розуміти, що Україна – сильніша держава, вона повинна стати лідером серед пострадянських країн. Потрібно лише, щоб самі українці у це повірили.

Таку думку під час хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 22:40 на телеканалі ZIK) висловив грузинський журналіст Бачо Корчилава.

«В Україні відбувається та ж війна, що свого часу була у Грузії. Навіть прізвища ті ж – Шойгу, який доставляв гуманітарний вантаж ворожій нам стороні, Лавров, який на той час працював на посаді Чуркіна. Просто люди, які були на нижчому рівні, тепер піднялися вище. А технологія та специфіка залишилися тими ж», – зазначив Корчилава.

Та на момент, коли у Грузії розпочали проведення глобальних реформ, бюджет країни із населенням 4,5 мільйона осіб налічував лише 300 мільйонів доларів. Зараз вдалося збільшити цю суму до семи мільярдів доларів. При цьому лише на оборону країна витрачає більше мільярда. Відбулись такі глибокі реформи, що, незважаючи на всі спроби, шансу повернути країну назад уже не було.

«У Грузії утворилось сильне громадянське суспільство, яке вміє сформувати правильні соціальні замовлення для політиків. Так, люди втомились від десяти років реформ Саакашвілі й обрали нову владу. Однак за понад ніж двадцять років це вперше в країні пройшла передача влади демократичним шляхом виборів. У результаті тих подій грузинське суспільство ще раз зрозуміло, що не можна вибирати популістів. Тому рейтинг партії голови парламенту Усупашвілі не зовсім хороший і, швидше за все, вони більше не пройдуть до влади – лише тому, що суспільство подорослішало», – розповів журналіст.

В Україні ж часто говорять про потребу експортувати західні інститути. Однак, до прикладу, громадське суспільство не можна експортувати з Європи, тому що це дорослість, а її вивезти не вийде.

Окрім того, у Грузії всі розуміють, що відвоювати у Росії територію, яку та нахабно захопила, неможливо. Для цього повинна бути відповідна політична ситуація. Жодна держава не змириться із втратою своїх територій. Рано чи пізно з’являться лідери, які зможуть повести за собою націю.

«Україні ж відвойовувати свою території буде значно легше, це більша держава. Порівняно з Грузією, це велика і сильна країна. Однак багато українців самі не хочуть цього визнавати. Якщо у нації питання своїх територій стоїть соціальним замовленням, вона обов’язково поверне свої землі. Тим паче, така велика держава, як Україна», – вважає Корчилава.

Грузинський журналіст також переконаний, що Україна повинна стати лідером серед пострадянських країн.

zik.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я