На голову Новини У Вінниці сім суб’єктів виборчого процесу вимагають зняти з посади голову виборчої...

У Вінниці сім суб’єктів виборчого процесу вимагають зняти з посади голову виборчої комісії!

122
0

Сьогодні ЦВК розглядає скаргу Партії пенсіонерів України та ще шістьох політичних сил про фальсифікацію місцевих виборів у Вінниці.

Маючи під руками беззаперечні докази масової фальсифікації місцевих виборів у Вінниці, що відбудуться 25 жовтня 2015 року, Партія пенсіонерів України, а також партія «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний контроль» та ВО «Свобода», «Народний рух», «Громадянська позиція», написали колективне звернення до голів вище зазначених фракцій та партій, а також до Центральної виборчої комісії.

У зверненні детально описуються незаконні дії та грубі порушення Закону «Про місцеві вибори» головою Вінницької міської виборчої комісії Шевчука А.Д.

Так, Шевчук А.Д., НЕ ПРОВІВ ЖЕРЕБКУВАННЯ, всупереч вимог абз.3 ч.1 ст.23 Закону України “Про місцеві вибори”, постанов ЦВК № 217 від “Про Роз’яснення щодо деяких питань формування нового складу територіальних виборчих комісій та утворення дільничних виборчих комісій, що здійснюють організацію підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських,районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ” від 03.09.15 року  та № 291 ” Про Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ” від 15 .09.15 року.

Голова Вінницької міської виборчої комісії Шевчук Д.А. пояснив членам комісії, що жеребкування проводити не треба (!) тому, що під час введення даних членів дільничних комісій в комп’ютер – комп’ютер сам проведе жеребкування в електронному вигляді, і тому голова Вінницької міської виборчої комісії Шевчук Д.А. особисто створив склади дільничних виборчих комісій на свій розсуд, позбавивши при цьому представників інших партій (суб’єктів виборчого процесу) пропорційного представництва в дільничних виборчих комісіях під час проведення виборів.

Викликають сумніви чесної роботи Вінницької міської виборчої комісії утворені нею територіальні виборчі округи кількість виборців в яких різниться між собою в 3-и рази, що суперечить вимогам ч.4 ст.17 Закону України “Про місцеві вибори”.

Членами Партії пенсіонерів України було виявлено більше 600 запрошень на вибори, які були виписані виборчою комісією, на одну адресу: м.Вінниця, вул. Пирогова, 115, де є 4-х кімнатний гуртожиток. В цьому гуртожитку проживає до 15 осіб, однак, зі слів жителів, приписано у їхньому гуртожитку 623 особи. Відтак, щоразу на вибори їм приносять саме таку кількість запрошень. Цікаво, що 70% цих запрошень виписані на прізвища, які розпочинаються з літери «К».  Комендантом цього гуртожитку являється працівник правоохоронних органів і працює за адресою Пирогова, 4.

Даний факт являється загрозою фальсифікацією результатів виборів.

Юристами Партії пенсіонерів України було виявлено факт наявності членів ДВК, а також голів та їхніх заступників від «Народного фронту», які взагалі не беруть участь у цих виборах та не являються суб’єктами виборчого процесу.

Натомість членами дільниць не дозволили бути представниками Партії пенсіонерів України та «Народного контролю».

І загалом, дотримання законності в діяльності голови Вінницької міської виборчої комісії Шевчука Д.А. викликає сумніви тому, що 10 листопада 2011 року, через секретаріат, до Замостянського РВ УМВ України у Вінницькій області надійшла заява від громадянки Булгакової Тетяни Едуардівни, 1962 р.н., прож. м.Вінниця вул.В.Порика 3 кв.16 проте, що голова ТВО №12 Шевчук Дмитро Анатолійович, 19.08.1975 р.н., фіктивно оформив її на роботу без її відома та отримав замість неї заробітну платню. Заяву зареєстровано в ЖРЗПЗ за № 8164 від 10.11.2011 року.  13 листопада 2011 року було відмовлено в порушенні кримінальної справи на підставі п.2 ст.6 КПК України. 28 грудня 2011 року “Постанову про відмову в порушенні кримінальної справи” було скасовано прокурором. В подальшому доля вищезазначеного матеріалу невідома.

03 січня 2013 року співробітниками УБОЗ УМВС України у Вінницькій області виявлено факт кримінального правопорушення вчиненого посадовими особами окружної виборчої комісії № 12 м.Вінниці:

Шевчуком Дмитром Анатолійовичем, 1975 р.н., прож. м.Вінниця, вул.Стельмаха 53 кв.97 ;

головним бухгалтером окружної виборчої комісії № 12 м.Вінниці Краківською Галиною Іванівною, 1959 р.н., прож. м.Вінниця, вул. Шевченка 40 ,

які за попередньою змовою з приватним підприємцем Бурцевим Вадимом Миколайовичем, 1969 р.н., прож. м.Вінниця вул.Київська 106 кв.34, в порушення вимог Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та “Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку” прийнято до обліку та проведено оплату завищеної вартості транспортних послуг, які надавались окружній виборчій комісії № 12 м.Вінниці  ФОП Бурцевим В.М., згідно до договору. У відповідності до “Акту ревізії” Державної фінансової інспекції у Вінницькій області сума завданих збитків державному бюджету становила 95.600,00 грн..

 

Тому, Партія пенсіонерів України, «Батьківщина», «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Народний контроль», ВО «Свобода», «Народний рух», «Громадянська позиція», направили до ЦВК скаргу з вимогою усунути з посади голови Вінницької виборчої комісії Шевчука Анатолія Дмитровича.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я