На голову Новини У Вінниці влада саботує встановлення пам’ятника Т.Шевченку?

У Вінниці влада саботує встановлення пам’ятника Т.Шевченку?

202
0

 «Дивно, коли в центрі такого по-справжньому українського міста як Вінниця немає пам’ятника Т. Шевченку. Невже вінницька влада саботує рішення Вінницької міської ради щодо встановлення на Театральній площі Вінниці пам’ятника Тарасові Шевченку?».

 «Дивно, коли в центрі такого по-справжньому українського міста як Вінниця немає пам’ятника Т. Шевченку. Невже вінницька влада саботує рішення Вінницької міської ради щодо встановлення на Театральній площі Вінниці пам’ятника Тарасові Шевченку?».

Про це заявив народний депутати України, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець, якому під час робочої поїздки нардепа до м. Вінниця поскаржилися місцеві жителі на відсутність у їхньому місті на центральній площі пам’ятника Т. Шевченку.

«Міська громада протягом 50 років намагається домогтися від Вінницької влади встановлення пам’ятника Т.Шевченку в центрі міста. Це єдиний обласний центр України, в центрі якому немає пам’ятника Великому Кобзареві», – заявив О.Бригинець.

У 2004 році Вінницька міська рада нарешті прийняла рішення про встановлення пам’ятника Т.Шевченку на центральні й площі міста – на Театральній площі. Але, незважаючи на те, що у місті навіть була проведена реконструкція цієї площі, пам’ятник на ній досі не встановили.

«Якщо проблема лежить у фінансовій площині, то його можна вирішити не лише коштами місцевого бюджету, але й за кошти Державного бюджету, за гроші меценатів та громади, які, як мені відомо, вже зібрали значну суму. Якщо ж це принципове неприйняття фігури Т. Шевченка і небажання в принципі бачити пам’ятник відомому українському поету в центрі міста, то це зовсім інше питання. Але сподіваюся, все ж йдеться про цинічну нестачу грошей. І тому закликаю всіх об’єднатися!», – наголосив О.Бригинець.

Саме тому нардеп звернувся до Президента України з проханням сприяти виділенню необхідних коштів для спорудження та встановлення пам’ятника Т.Шевченку на Театральній площі у Вінниці до 200-річчя з його дня народження. А також до мера міста з проханням надати інформацію щодо ходу виконання рішення Вінницької міської ради від 2004 року і до прокуратури області з проханням перевірити хід виконання рішення міськради.

«На моє глибоке переконання, відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку на Театральній площі у Вінниці саме у 200-ту річницю від дня народження Кобзаря стало б справжнім святом для всієї України», – підсумував О.Бригинець.

За інформацією: http://svobodaslova.in.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я