На голову Новини У Вінниці відкрито Центр підготовки старших по будинку

У Вінниці відкрито Центр підготовки старших по будинку

199
0

З метою впливу на небезпечну ситуацію в системі ЖКГ м. Вінниця, пробудження соціальної активності та підтримки громадських ініціатив вінничан Незалежною профспілкою «Голос народу» було відкрито Центр підготовки старшого по будинку.
 

Житлово-комунальна галузь Вінниці продовжує лишатися однією з найбільш «темних» та корумпованих в України. Завищені тарифи, протизаконні типові договори із ЖЕКами, фальсифікації та приписки, нехлюйство та непрозорість в роботі виконкому продовжують викликати обурення у більшості вінничан. Громадяни справедливо цікавляться, чому вони мають кожного місяця сплачувати кілка сотень гривень за неприбрані під’їзди, протікаючи дахи та холодні батареї. Обурення громади зростає, пар в соціальному котлі накопичується, а чиновники продовжують вигадувати нові оборудки для обкрадання громади.

З метою впливу на цю небезпечну ситуацію, пробудження соціальної активності та підтримки громадських ініціатив вінничан Незалежною профспілкою «Голос народу» було відкрито Центр підготовки старшого по будинку.

Учасники цього навчального проекту матимуть змогу не лише абсолютно безкоштовно відвідувати заняття, що проходитимуть під керівництвом досвідченого тренера Володимира Францужана, а й отримувати юридичну та аналітичну допомогу від профспілки «Голосу народу» та спілкуватися з журналістським колективом газети «Голос народу +» та інших дружних видань. Подібний комплексний підхід за словами автора проекту Віктора Малиновського допоможе не лише згуртувати людей, а й надати їм вагому «зброю» у вигляді юридичної підготовки, економічного обґрунтування та журналістської підтримки.

«Мета нашого Центру навчити громадян правильно взаємодіяти з ЖЕКами та місцевою владою, пробудити в громади активність та чітке розуміння власних прав та обов’язків, та як наслідок цього, стимулювати розвиток громадянського суспільства в регіоні» – зазначив в своїй промові по відкриттю спеціалізованого Центру Віктор Малиновський, Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу».

Одразу після виступів організаторів розпочалась жвава дискусія, учасники якої обурювались тим безладом, що коїться в системі міського ЖКГ. Двоставковий тариф, місцева редакція типового договору із ЖЕКами, маніпулювання тарифами та підробка актів виконаних робіт виявились найбільшими подразниками для громадян. «Вони нахабно приписують ті роботи та послуги які взагалі не виконують, та змушують платити за них по 2 грн. з метру2. Хіба це не є звичайним рекетом місцевих чиновничків?» – зауважив один з учасників Центру.
 

Про практичні цілі від семінарів говорили досить багато як організатори так і учасники. «Коли кожна родина буде щомісячно заощаджувати на послугах ЖЕКів 50% і більше відсотків, а комунальники нарешті почнуть виконувати свої безпосередні обов’язки з утримання будинків та здійснення поточного та капітального ремонту, ми зможемо з гордістю називатися старшими по будинках, а не бути формальним утворенням, яким нас хоче зробити міський Департамент ЖКГ» – заявив старший по будинку Анатолій Галкін.

За підсумками першого робочого дня було встановлено регламент та затверджено Програму навчання та консультування Центру, яка включає наступний перелік тем:

• Вінницька незалежна профспілка «Голос Народу»: Мета, завдання та шляхи вирішення проблем ЖКГ міста у співпраці з органами місцевої влади.
• Місце та роль старшого по будинку у розвитку громадського самоврядування міста Вінниці.
• Типові договори про надання комунальних послуг, порядок і умови укладення договорів у відповідності до чинного законодавства України.
• Перелік житлово-комунальних послуг, структура та періодичність надання у відповідності до чинного законодавства.
• Порядок формування тарифів на житлово-комунальні послуги, діючі тарифи та їх відповідність чинному законодавству.
• Двоставковий тариф на тепло: зміст та відповідність чинному законодавству.
• Порядок оскарження актів виконаних робіт по будинку; досудове вирішення спорів з виконавцем; перерахування обсягів фактично виконаних робіт.
• ОСББ : переваги та недоліки; порядок створення та майбутнє розвитку.
• Обмін досвідом. Пропозиції старших по будинках.
• Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

 

Планові заняття будуть проводяться щотижня по середах о 17.00 год. у конференц-залі Незалежної профспілки «Голос Народу», за адресою: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна 52 (навпроти міськвиконкому, в колишньому приміщенні ПРИВАТБанку). Вхід з двору.
 

Контакти:


• Телефон – (0432) 69 66 06.
• Офіційний Інтернет – сайт: http://www.golos-narodu.com.ua/
• e-mail: golos-narodu@ukr.net

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я