На голову Новини У Вінниці розпочався третій Майдан?

У Вінниці розпочався третій Майдан?

320
0

 Побиті вікна у вхідних дверях облдержадміністрації, зламана рука в одного активіста, синець під оком в іншого, семеро "постраждалих" міліціонерів – так сьогодні у Вінниці проходила позачергова сесія обласної ради.

Побиті вікна у вхідних дверях облдержадміністрації, зламана рука в одного активіста, синець під оком в іншого, семеро "постраждалих" міліціонерів – так сьогодні у Вінниці проходила позачергова сесія обласної ради.


 

І хоч сесія так і не відбулась, цей день увійде в історію нашого міста, як своєрідна спроба повернути революційний настрій громадянам, спроба розпочати вінницький Майдан, третій Майдан.

 

 

Ці події стали логічним продовженням розхитаної та дестабілізованої політичної ситуації в області.

 

Конфлікт назрівав довго. Ніжки "стільця" очільника облради Сергія Свитка – делегованого представника Майдану, більше ніж пів року підпилювали ті, кому ця особа стала перешкодою до звичного корупційного дерибану… Вони робили все, аби дискредитувати особу Сергія Михайловича в очах вінничан: зокрема, був масовий вкид "чорнухи" у електронну пресу Вінниччини та українських видань; розповсюджувались провокаційні листівки, а самих прихильників Свитка вдало зіштовхували лобами…

 

 

Цього ж тижня стало відомо, що партійці гройсманівської "Совісті", домбровської "Єдності" та купка колишніх регіоналів (всього разом 68 депутатів обласної ради) зібрали підписи для відставки голови обласної ради. 

За їхнім задумом сьогоднішня субота мала стати останнім робочим днем для першого в історії Вінниччини справді народного обранця в обласній владі.

 

 

Однак, майданівці, чиї світлі ідеї по знищенню корупції та старої системи, вже активно почав втілювати Свитко, не змогли не втрутитись в хід подій. В результаті маємо те, що маємо…

 

 

Наче дежавю: чорний дим від горівших шин; шеренги правоохоронців, які знову, як при Януковичу, виконували функцію прокладок між народом та владою;  десятки тітушок, які, за іронією долі, отримавши "завдання" в міській раді, потяглись на підтасовки до обласної…

 

 

Є, щоправда, кілька відмінностей від минулорічних подій.

 

 

Допустимо, шеренга військових, які буквально тиждень тому повернулись до Вінниці на короткотривалу відпустку із гарячого і водночас холодного сходу країни. Ще тиждень тому, вінничани зустрічали їх біля військової частини на Некрасова, як героїв, сьогодні ж вони кричали їм "ганьба"… На запитання, чому бійці не відпочивають та не насолоджуються коротким відпочинком вдома, хлопці сухо відповідають: "Наказ. Мусимо".

 

За військовими – шеренга "ментів", чиї морди не змінились з минулого року. А ще вище, на останніх сходинцях, ховаючись за товсті спини правоохоронців, вишукувались "гепардівці"… Запам’ятався інцидент. Є там серед них одна жінка, білява така (не хотіла представлятись – авт.), вона, взявши під руки вчорашніх тітушок, які били бабусь і жінок на шкільному стадіоні, крикнула в сторону старенької активістки, що вимагала пропустити її в середину приміщення обласної ради: "Кричи, кричи, суко! Зараз спущусь і заткну тобі морду". Натомість, у багатьох активістів виникло бажання затнути морду їй.

 

 

Полетіли в сторону "гепардівців" димові шашки, педарди.

 

 

Стало зрозуміло, влада, яка вирішила категорично не впускати громаду на сесію, використала військових, що тільки повернулись з війни. Надія була на те, що вінничани, зупиняться перед тими, хто захищає їхню країну від зовнішнього ворога. Та, зупинити майданівців, не змогли навіть вони.

Дивує заява, очільника облдержадмінстрації, який заявив у себе на сторінці Фейсбук: "під час засідання сесії Вінницької обласної ради озброєними групами підготовлених бойовиків було захоплено приміщення Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради".

 

Шкода, що пголова не стояв минулого року на вінницькому Майдані, інакше б він впізнав сьогодні все тих же, незмінних майданівців. До речі, саме їх він нещодавно назвав сепаратистами, сьогодні він назвав їх озброєними боєвиками. Страшно уявити, ким він назве їх завтра.

 

 

P.S. Добре вдивіться в обличчя "бойовиків"

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я