На голову Новини У Страсбурзі відкривається сесія ПАРЄ – і знову без росіян

У Страсбурзі відкривається сесія ПАРЄ – і знову без росіян

160
0

У Страсбурзі відкривається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, що триватиме до 29 січня.

Чергова сесія асамблеї знову пройде без участі російської делегації, яка вирішила її пропустити через позбавлення повноважень у зв’язку з подіями в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міграційна криза та проблеми біженців в Європі, міжнародний тероризм та функціонування демократичних інститутів у Польщі будуть в центрі уваги зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи», – повідомили у прес-службі ПАРЄ.

За словами представника асамблеї, міграційна криза розглядатиметься під час обговорення доповідей «Середземномор’я: шлюз для нелегальної міграції» та «Організована злочинність та мігранти». Питання міжнародного тероризму обговорюватиметься після слухань доповідей «Іноземні бойовики в Сирії та Іраку» та «Боротьба з міжнародним тероризмом як захист стандартів і цінностей Ради Європи». Парламентарії також обговорюватимуть питання функціонування демократичних інститутів у Польщі.

Крім того, зазначили у прес-службі, у ході зимової сесії мають відбутися вибори президентаПАРЄ, який обирається терміном на один рік з можливістю продовження мандату ще на один термін.

Проект порядку денного зимової сесії, також включає обговорення звітів «Ескалація насильства в Нагірному Карабасі та інших окупованих територіях Азербайджану» та «Навмисне позбавлення води населення прикордонних регіонів Азербайджану». Асамблея, серед іншого, розглядатиме ситуацію в Косовому, роль Ради Європи і доповідь про зміцнення захисту та роль правозахисників у державах-членах Ради Європи. Парламентарії також планують ухвалити рішення щодо надання статусу партнера Йорданії.

З трибуни ПАРЄ очікуються виступи президента та міністра закордонних справ Болгарії Росена Плевнелієва та Даніела Митова, капітанів-регентів Сан-Марино Лорелла Стефанеллі й Нікола Ренці та щорічна заява генерального секретаря РЄ Турбйорна Ягланда.

Раніше президент ПАРЄ Анн Брассер заявила, що делегація РФ не зможе брати участі у засіданнях асамблеї в 2016 році, оскільки не надала необхідні документи для участі в зимовій сесії. Заяві керманича ПАРЄ передувала інформація з Москви, у якій представник офіційної делегації РФ в асамблеї заявив, що  за підписом спікерів палат російського парламенту направлено листа про те, що повноваження делегації РФ на 2016 рік будуть запитуватися пізніше. Січневу сесію росіяни вирішили пропустити через позбавлення її повноважень у зв’язку з подіями в Україні. Торік російська делегація неодноразово оголошувала про відмову від участі в роботі ПАРЄ до кінця 2015 року.

Нагадаємо, наприкінці січня 2015 асамблея ухвалила резолюцію, в якій підтвердила позбавлення делегації РФ права голосу, права участі в засіданні статутних органів і можливості брати участь у моніторинговій діяльності асамблеї. Причиною такого рішення була ситуація в Україні.

ukrinform

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я