На голову Новини У США виділили Україні черговий транш на бронежилети і прилади нічного бачення

У США виділили Україні черговий транш на бронежилети і прилади нічного бачення

138
0

 Після заяви президента США Барака Обами в Польщі щодо виділення Україні додаткової військової допомоги Білий дім оприлюднив список заходів, які вже зроблено або планується зробити взагалі на цьому напрямі.

 Після заяви президента США Барака Обами в Польщі щодо виділення Україні додаткової військової допомоги Білий дім оприлюднив список заходів, які вже зроблено або планується зробити взагалі на цьому напрямі.

«Сполучені Штати прагнуть зміцнити здатність України забезпечити контроль на кордонах, зберегти її територіальну цілісність і суверенітет в умовах російської окупації Криму та скоординованих зусиль підтримуваних Росією сепаратистів з дестабілізації східної України. Президент Обама з початку березня затвердив додаткову допомогу у сфері безпеки й оборони на понад $23 млн», – йдеться в оприлюдненому документі, повідомляє «Укрінформ».

Зокрема, як пояснюється далі, ця допомога включає «транш у розмірі $5 млн для придбання бронежилетів, приладів нічного бачення, додаткового обладнання зв’язку». Зазначена сума піде на додаток уже виділених у березні близько $300 тис. на сухпайки, засоби медобслуговування, екіпіровку та обладнання – шоломи, радіостанції, прилади очищення води, обладнання для утилізації боєприпасів тощо.

Крім того, з фонду Спільного зменшення загроз США виділили допомогу для Держприкордонслужби України з метою закупівлі обмундирування, генераторів, паливних насосів, інженерного обладнання, засобів зв’язку, транспорту, індивідуального тактичного спорядження.

В роз’ясненнях Білого дому окрема увага звертається на взаємодію між США і Україною на рівні вищого військового командування. Так, 1 квітня «високопоставлені чиновники Пентагону зустрілися з українськими колегами в Києві для проведення двосторонніх консультацій з питань оборони». Тоді йшлося про регіональну безпеку, співробітництво в оборонній сфері та зміцнення відносин між двома країнами в цій сфері. Друга подібна зустріч відбулася також в українській столиці на початку червня.

Як зазначили в Вашингтоні, найближчими днями Європейське командування США проведе з українськими колегами координаційну нараду з метою відпрацювання стратегічного напряму для майбутнього співробітництва в військовій сфері.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я