На голову Новини У справи Майдану Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув попередній склад прокурорів

У справи Майдану Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув попередній склад прокурорів

262
0

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повернув попередній склад прокурорів у справах злочинів проти учасників “Революції гідності”: Олексія Донського, Ігоря Земського, Яніса Симонова.

Джерело: Адвокатська дорадча група

Дослівно: “Добрі новини з Офісу генерального прокурора. Змінено групу прокурорів у справі по вбивствам на вул. Інститутській 20.02.2014 р.

Після задоволення відводу фейковим прокурорам 14.01.2020 Святошинським районним судом, Генеральний прокурор 27.01.2020 своєю постановою повернув “оригінальний” склад групи прокурорів – Олексія Донського, Ігоря Земского, Яніса Симонова і підсилив групу”.

При цьому Апеляційний суд відмовив у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисників “беркутівців” на ухвалу Святошинського райсуду про відвід “фейкових прокурорів”. Така ухвала про відвід не оскаржується.

Перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков вважає, що справа щодо злочинів проти Майдану повинна бути розглянута усебічно…

Джерело: брифінг Бібкова

Пряма мова у відповідь на запитання, чи “Революцію гідності” не перетворять на “переворот”: “Революція гідності” трапилася саме тому, що у суспільстві назріли ті відносини, коли верхівка не розуміла інше суспільство. Революція – це об’єктивні події, які мали місце.

Проте органи досудового розслідування мають з’ясувати і дослідити всі обставини, про які заявляє як одна сторона, так і інша. Саме у такий спосіб може бути забезпечено об’єктивне з’ясування і надання суспільству відповіді про те,  що мало місце в ’14-му році”.

У відповідь на запитання, чи буде він готовий підписати підозру Віктору Януковичу: “Я не є керівником органу досудового розслідування… Моя посада – перший заступник директора ДБР, я не наділений процесуальними повноваженнями складати підозру, підписувати чи затверджувати”.

На те, що прокурор Олексій Донський  називав його “відданим” Януковичу, Бабіков відповів, що не пам’ятає такого прокурора…

Також він завив, що “у жодному кримінальному провадженні не здійснював захист Януковича”.

Крім того, Бабіков запевнив, що у 2012 році, коли оголошували в розшук Арсена Авакова як колишнього керівника Харківської обласної держадміністрації, він міг хіба що висвітлювати це інформаційно. “У мене немає і не було ніколи ніяких відносин із Аваковим”, – сказав він.

Передісторія:

  • У грудні 2019 року Рябошапка замінив групу прокурорів у справі про розстріли на вулиці Інститутській у Києві, здійснені під час акцій протесту в лютому 2014 року.
  • Нова група прокурорів, яку призначили замість Донського, Земського та Симонова, сприяла звільненню п’ятьох обвинувачених у цій справі колишніх “беркутівців” для їхньої участі в обміні утримуваними з так званими “Л/ДНР”.
  • 14 січня суд задоволення відвід нової групи прокурорів.