На голову Новини У “СЛУЗІ НАРОДУ” ГОТУЮТЬ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО СКАСУВАННЯ ПОСАД ГОЛІВ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ !

У “СЛУЗІ НАРОДУ” ГОТУЮТЬ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО СКАСУВАННЯ ПОСАД ГОЛІВ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ !

242
0

Документ стосується і скасування посади голови КМДА.

У парламентській фракції партії “Слуга народу” готують нові законопроєкти, у яких хочуть узагалі скасувати посаду голови Київської міської державної адміністрації, залишивши лише виборну посаду міського голови. Також можуть зникнути посади обласних та районних голів державних адміністрацій у всій Україні.

Про це  розповів перший заступник голови фракції партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Можливо, в новій редакції закону “Про столицю” такої позиції як глава КМДА взагалі не буде. Зрозуміло, що зараз вона є в Конституції, але в тих змінах, які ми плануємо загалом щодо децентралізації, не буде глав ОДА”, – зазначив Корнієнко.

Замість голів облдержадміністрацій будуть префекти.

“Київ хоч і регулюється окремим законом “Про столицю”, але він не може випадати із загальної канви. Якщо у всій країні не буде ОДА, чому вона буде в Києві? Відповідно “танці” навколо посади голови КМДА вже втрачають актуальність”, – сказав Корнієнко

Законопроєкт нині готує група депутатів зі “Слуги народу”. Оприлюднити його обіцяють найближчим часом.

“Зараз у нас є ради, виконкоми, КМДА. Якщо виписувати структуру їхньої діяльності, виходить жах з купою стрілок: один призначає, інший погоджує, третій управляє. Запитує четвертий. У результаті зрозуміти, хто за що несе відповідальність, не можна. Завершення процесу децентралізації, як ми його бачимо, направлено на те, щоб спростити цю схему. Щоб було зрозуміло, звідки береться чиновник. Є рада, яку вибирають люди, є мер, якого також вибирають люди. Далі ми дискутуємо, звідки береться керівник виконкому – його призначає мер за погодженням з радою або сама рада. Є розуміння, що для такої країни, як Україна, мер міста – дуже завантажений персонаж сам по собі. У нього багато представницьких функцій, політичної роботи. Йому важко займатися оперативним управлінням міста. Таку (нову) модель ми побачили в Європі”, – сказав Корнієнко.

 

Джерело: https://tsn.ua/politika/u-sluzi-narodu-gotuyut-zakonoproyekt-pro-skasuvannya-posad-goliv-derzhadministraciy-1411551.html