На голову Новини У Швейцарії розпочались переговори щодо об’єднання Кіпру

У Швейцарії розпочались переговори щодо об’єднання Кіпру

129
0

Під час зустрічі лідери греків- та турків-кіпріотів Нікос Анастасіадіс та Мустафа Акинджи обговорять територіальні, а також інші важливі питання. Генсек ООН Пан Гі Мун сподівається на скоре досягнення мирної угоди.

Голова Організації Об’єднаний Нації Пан Гі Мун заявив про можливість досягнення тривалої мирної угоди щодо возз’єднання розділеного Кіпру. Про це генсек заявив, відкриваючи у понеділок, 7 листопада, п’ятиденні переговори під егідою ООН між президентом Республіки Кіпр Нікосом Анастасіадісом та президентом невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру Мустафою Акинджи, які відбуваються в одному з елітних готелів на Женевському озері у Швейцарії, повідомляє dw.com

За словами Пан Гі Муна, під час переговорів двох лідерів, які відбуваються під егідою ООН, обговорюватимуться територіальні, а також інші важливі питання. “Двоє лідерів висловили свою надію, що ця зустріч прокладе шлях до останнього етапу переговорів, згідно з їхнім спільним прагненням зробити усе можливе, щоб досягнути вирішення до кінця 2016 року”, – наголосив генсек ООН, додавши, що очікування від зустрічі з обох сторін є високими, повідомляє агентство Reuters.

Пан Гі Мун похвалив обох лідерів за досягнення “значного прогресу” під час мирного процесу, який розпочався півтора роки тому. “Водночас залишається багато чутливих і складних питань”, – зазначив генсек ООН, слова якого наводить агентство AFP.

Нагадаємо, що острів Кіпр залишається розділеним на дві частини з 1974 року, коли Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острову із Грецією. Острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану у світі Республіку Кіпр на півдні країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я