На голову Новини У ШПИГУНСТВІ НА РОСІЮ ПІДОЗРЮЮТЬ ОДНОГО З КЕРІВНИКІВ ВІННИЦЬКОГО ШТАБУ ПОВІТРЯНИХ СИЛ...

У ШПИГУНСТВІ НА РОСІЮ ПІДОЗРЮЮТЬ ОДНОГО З КЕРІВНИКІВ ВІННИЦЬКОГО ШТАБУ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗСУ!

137
0

Днями стало відомо про відсторонення і відкриття кримінального провадження щодо першого заступника начальника штабу командування Повітряних сил Збройних сил Олександра Астахова!

Його підозрюють у зливанні таємної інформації. Крім того, у військового вилучили відкриту в лютому 2014 року ощадкнижку з 2 мільйонами рублів і секретні військові документи.

– Протягом 2014-2016 років посадовими особами Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба розроблявся проект наукового дослідження (дисертації), якому присвоєно гриф обмеження доступу «таємно», — дізнались ми із матеріалів Вінницького міського суду.

— У той же час у березні 2016 року перший заступник начальника штабу командування Повітряних сил полковник Астахов без дозволу керівника зазначеного вищого навчального закладу зробив копіювання електронної версії секретного документа на незареєстрований носій інформації. Після цього скинув його на власний ноутбук, який знаходиться за його місцем проживання і підключений до мережі Інтернет.

18 квітня 2015 року Олександр Астахов несанкціоновано скопіював і зберіг у себе на комп’ютері секретну телеграму від командування Повітряних сил. У середині квітня правоохоронці провели обшук за місцем проживання полковника і в його робочому кабінеті. Вдома у нього була виявлена ощадна книжка банку Росії, відкрита 15 лютого 2014 року, на якій знаходилось 2 млн рублів.

У квартирі військового вилучено секретні документи: про застосування авіації в зоні АТО/ООС, склад угруповання російських військових на цій території, склад російської авіації уздовж українського кордону, можливості російських Повітряно-космічних сил і Зенітно-ракетних військ.

Крім того, у нього зберігався документ про діяльність авіаційного угруповання Повітряно-космічних сил РФ і НАТО за станом на лютий поточного року. На робочому місці полковника знайшли секретний документ «Бойовий і кількісний склад Військово-транспортної авіації та аеромобільних військ РФ».

26 квітня слідчий суддя з неоднозначною репутацією Юрій Ковбаса наклав арешт на майно, яке було вилучене під час обшуку. А ось «заарештовувати» ощадкнижку відмовився.

У шпигунстві на Росію підозрюють одного з керівників Вінницького штабу Повітряних сил ЗСУ

У командуванні Повітряних сил Збройних сил України ось як прокоментували ситуацію:

– Інформація щодо відкритого кримінального провадження відносно одного з високопосадовців штабу Командування Повітряних сил ЗС України відповідає дійсності. Кілька тижнів тому військовою контррозвідкою Служби безпеки України виявлено факт несанкціонованого зберігання офіцером інформації з обмеженим доступом у його службовому кабінеті та за місцем проживання. На даний час тривають слідчі дії. 

Отримує військовий пенсію, йому надавали одноразову матеріальну допомогу як учаснику бойових дій…

Наша редакція готова вислухати і точку зору О. Астахова…

В. Володимирова

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я