На голову Новини У РФ погрожують судом за невиплату Україною боргу

У РФ погрожують судом за невиплату Україною боргу

102
0

Російський міністр фінансів Антон Силуанов пригрозив, що борг із України доведеться “стягувати примусово”

Росія звернеться до суду, якщо Україна не виплатить 3 млрд доларів до 31 грудня, заявив російський міністр фінансів Антон Силуанов, коментуючи рішення української влади про мораторій на виплату боргу Росії, пише bbc

“МВФ підтвердив, що борг є офіційним, проте Україна не зробила жодних пропозиція, що були б засновані на визнанні офіційного статусу боргу. Якщо Україна не виплатить належну суму протягом пільгового періоду до 31 грудня, то Росія звернеться до суду з тим, щоб стягнути ці кошти примусово”, – сказав пан Силуанов.

За його словами, Росія шкодує, що Україна вирішила оголосити дефолт за цим боргом замість того, щоб провести переговори про реструктуризацію, але рішення Києва оголосити мораторій на борг не скасовує зобов’язань щодо його виплати.

Напередодні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що українська влада запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією.

Раніше цього тижня Рада директорів Міжнародного валютного фонду визнала офіційний статус боргу України перед Росією.

 Яценюк напередодні голосив, що український уряд запроваджує мораторій на виплату російського боргу

Мова йде про борг за випущеними наприкінці 2013 року українськими єврооблігаціями на 3 млрд доларів, які викупила Росія, а також за гарантованими державою кредитами конструкторського бюро “Південне” й “Укравтодору” перед російськими банками.

Українська сторона вважає цей борг комерційним і пропонує Росії такі ж умови реструктуризації, як і іншим кредиторам: вони мають списати 20% заборгованості.

Москва ж наполягає, що борг є державним.

Раніше президент РФ Володимир Путін запропонував розстрочку за українським боргом на три роки за умови, що США, ЄС або один із міжнародних інститутів нападуть гарантії за цим боргом. Згідно із пропозицією пана Путіна, цього року Україна може не виплачувати борг, а у 2016-2018 роках платити що 1 млрд доларів щорічно.

Термін виконання зобов’язань із виплати боргу настає у неділю, 20 грудня. Платіж, відповідно, необхідно здійснити у найближчий робочий день – тобто 21 грудня.

bbc

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я