Блоги Чому влада не реєструє співвласників багатоквартирних будинків?

Чому влада не реєструє співвласників багатоквартирних будинків?

480
0

 В Україні  правовстановлюючих документів на будь-що у будинках «імені комунальної власності», крім квартир, ніколи не існувало. У Реєстрі майнових прав не реєструють право спільної власності власників квартир на спільне майно багатоквартирного будинку.

Тільки в  Україні Цивільним Кодексом визначено, що спільне майно (за межами квартири і нежитлових приміщень) – це спільна сумісна власність, а не спільна часткова, як має бути, і як це закріплено в інших країнах. Це юридична абстракція, оскільки всі  користуються цією власністю (допоміжними приміщеннями), проте вона необхідна, оскільки співвласники майна повинні нести свої зобов’язання по його утриманню пропорційно своїм часткам у цьому майні. 

У Польщі, Німеччині та інших країнах існує розвинений, належним чином регульований ринок послуг з управління будинками. Порівняйте це з комунальним мафіозним свавіллям, що панує в Україні. Багатоквартирні будинки в цивілізованих країнах формалізовані  як цілісні майнові комплекси, а кожен співвласник має правовстановлюючий документ із зазначенням його частки в цьому будинку.  

 В Україні  правовстановлюючих документів на будь-що у будинках «імені комунальної власності», крім квартир, ніколи не існувало. У Реєстрі майнових прав не реєструють право спільної власності власників квартир нас пільне майно багатоквартирного будинку.

Тільки в  Україні Цивільним Кодексом визначено, що спільне майно (за межами квартири і нежитлових приміщень) – це спільна сумісна власність, а не спільна часткова, як має бути, і як це закріплено в інших країнах. Це юридична абстракція, оскільки всі  користуються цією власністю (допоміжними приміщеннями), проте вона необхідна, оскільки співвласники майна повинні нести свої зобов’язання по його утриманню пропорційно своїм часткам у цьому майні. 

 Відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у частині ст.1 п.6) спільне майно багатоквартирного будинку — приміщення загального користування (в тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, та права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі і споруди та його прибудинкова територія;

 Норми закону при певному способі тлумачення та застосування, без механізму  реалізації – перетворюється на знаряддя для реалізації  шахрайських схем іведуть до кримінальних дій. 

 Наприклад, ініціативна група позичальників пільгових довготермінових кредитів  молодим сім’ям назвала себе правлінням ОСББ, демонтувала і продала (поділили між собою?) предмет іпотеки – технічне обладнання двох опалювальних пунктів дахової котельні та батареї опалення міжквартирних коридорівжитлового будинку  у м. Вінниця (залишкова вартість вкраденого майна кілька тисяч гривень). Написали протокол загальних зборів ОСББ за підписом голови зборів і секретаря -«надати згоду членів обєднання на продаж котельні»… Чиновники міської та обласної Ради, міліції та прокуратури  на звернення власників квартир відповідають – «Переоберіть правління!». 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я