На голову Політика У президента вимагають звільнити директора НАБУ!

У президента вимагають звільнити директора НАБУ!

561
0
У президента вимагають звільнити директора НАБУ

На сайті президента України зареєстровано петицію про звільнення Артема Ситника з поста директора Національного антикорупційного бюро. Автори документа вважають, що НАБУ неефективно бореться з корупцією, вимагає багато бюджетних коштів, виступає інструментом політичного впливу і шантажу, а керівник відомства і сам визнаний корупціонером.

«Зазначений орган не виконує покладене на нього завдання, постійно потрапляє в скандали через некомпетентність, професійну непридатність, ангажованість директора та надзвичайно низький фаховий рівень працівників, демонструє низьку якість та ефективність роботи у зв’язку з чим повністю дискредитував себе перед суспільством, а що найгірше – в очах професійного середовища»

— Текст петиції про звільнення директора НАБУ Артема Ситника.

Ініціатори відставки Ситника нагадали, що за час існування НАБУ корупції в Україні стало більше, про що свідчить погіршення позицій у рейтингу корупції Transparency International за 2019 рік. Також у петиції йдеться, що бюро активізує слідчі дії напередодні важливих призначень, а майже усі судові вироки по справах НАБУ ухвалені завдяки угодам зі слідством. «Тобто вони, скоріше, досягнуті за рахунок тиску та шантажу й не можуть слугувати підтвердженням якісної роботи детективів НАБУ», – сказано у документі.

Артем Ситник очолює НАБУ від його створення і призначений указом п’ятого президента Петра Порошенка від 16 квітня 2015 № 218/2015.

Раніше звільнити Ситника вимагали співробітники агрохолдингу Олега Бахматюка, якому НАБУ і САП готували підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ.

Як відомо, глава НАБУ Артем Ситник потрапив до реєстру корупціонерів за елітний відпочинок на Рівненщині, який директор антикорупційного органу не вніс до декларації.

Ситника раніше звинувачували у корупції. Зокрема, народний депутат України Віталій Купрій заявив, що США контролює НАБУ, а Ситник бере хабарі. А  колишній нардеп Дмитро Крючков, якого екстрадували в Україну за підозрою у махінаціях в енергетиці, звинуватив директора НАБУ Артема Ситника у хабарництві. Крючков заявив, що дав Ситнику півмільйона доларів хабара.

Джерело

#президент #НАБУ #корупція