На голову Новини У Порошенка вказали облрадам на їхнє місце

У Порошенка вказали облрадам на їхнє місце

116
0

Перший заступник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук звернувся до обласних рад із закликом більше не голосувати за укладення договорів про розмежування повноважень з центральною владою

На думку Ковальчука, договірні відносини суперечать чинній Конституції України, а обласні ради перевищують свої повноваження, пишуть Подробиці“.

“Встановлення договірних відносин щодо розподілу компетенції між Кабінетом міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами виходить за межі їх повноважень, визначених Конституцією України”, – зазначив він.

 

У Порошенка вказали облрадам на їхнє місце - фото 1

 Сьогодні Київська обласна рада став сьомим регіональною радою, який зажадав укладення договору з Кабміном. Президент України Петро Порошенко після звернень облрад заявив, що “ніяких договірних відносин не буде”.

Перший заступник глави АП у своєму зверненні наголосив, що у обласних рад є визначений законами коло обов’язків і повноважень, що не варто переходити. “Обласні ради затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і контролюють їх виконання, затверджують обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами”, – зазначив він.

“Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень і способом, які передбачені Конституцією та законами України”, – йдеться у листі за підписом Ковальчука.

Нагадаємо, 7 обласних рад України виступили на підтримку договірних відносин з центром. Рішення Одеської облради підтримали Житомирський, Кіровоградський, Хмельницький, Івано-Франківський, Полтавський та Київський облради. Пізніше Івано-Франківська міськрада також зажадав від влади підписати договір про розподіл повноважень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я