На голову Економіка У Польщі за контрабанду бурштину затримали 2 українців-силовиків!

У Польщі за контрабанду бурштину затримали 2 українців-силовиків!

441
0

У Варшаві в рамках спецоперації проти контрабанди бурштину затримано шістьох людей, зокрема, двох українців, які назвалися співробітниками українських спецслужб. Про це повідомляє прес-служба Центрального антикорупційного бюро Польщі.

“Спеціальна операція, що проводиться Центральним Антикорупційним бюро, стосується контрабанди великої кількості бурштину на територію Республіки Польща”, – йдеться у повідомленні.

Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила BBC News Україна, що станом на ранок неділі не має інформації щодо цієї справи та особистостей затриманих.

4 вересня, президент Зеленський вніс до Ради невідкладний законопроєкт №2059 про посилення кримінальної відповідальності за незаконний видобуток та транспортування бурштину за кордон.

Згідно з цим законопроєктом, незаконний видобуток бурштину може каратися штрафом або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 1 до 3 років, а його перевезення – штрафом або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Раніше, 12 серпня, Володимир Зеленський відвідав Житомирську область, заслухав там місцевих керівників СБУ, поліції та прокуратури та попросив деяких з них піти у відставку.

Начальник Житомирського обласного управління лісового і мисливського господарства Андрій Курінський, якого президент звинуватив у причетності до бурштинової “схеми”, наступного дня написав заяву про звільнення.

Бурштинова криза досі не вирішена!

З 2014 року в Україні ЗМІ та правоохоронці регулярно повідомляють про масштабний нелегальний видобуток бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

Кілька разів у цих регіонах були сутички між силовиками та нелегальними старателями.

У 2017 році Верховна Рада відхилила проєкт закону про видобуток та реалізацію бурштину. Документ мав врегулювати видобуток бурштину та легалізувати старателів.

Загальна схема легалізації видобутку бурштину, запропонована в проєкті закону, полягала в наданні дозволів на роботу старателям.

Обласні ради та профільні органи державної влади мали розробляти програми видобутку бурштину та рекультивації територій.

Джерело:https://www.bbc.com/ukrainian/news-49706793?xtor=AL-73-%5Bpartner%5D-%5Bukr%5D-%5Bheadline%5D-%5Bukrainian%5D-%5Bbizdev%5D-%5Bisapi%5D