На голову Новини У наступному році «комуналка» в Україні може здорожчати в 1,5 раза

У наступному році «комуналка» в Україні може здорожчати в 1,5 раза

114
0

В проекті бюджету на 2017 рік передбачено, що газ для України подорожчає до 245 доларів, що потягне за собою підвищення тарифів на опалення і гарячу воду.

У зв’язку з подорожчанням імпортного газу в Україні можуть переглянути тарифи не тільки на блакитне паливо, а й на гарячу воду і опалення. В діючому тарифі закладена вартість імпортного газу – 185 доларів за тисячу кубометрів, а в проекті бюджету на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів, повідомляють  Патріоти України.

Як підрахував екс-начальник Управління зі зв’язків з громадськістю «Нафтогазу» Валентин Землянський, газ, згідно з формулою Кабміну, в наступному році буде коштувати 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень). У той же час член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук впевнений, що економічно обгрунтований тариф на газ зросте в наступному році на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

«Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не виросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету», – пояснив Корольчук.

Якщо ж тариф на газ не переглядати, відзначають економісти, уряду доведеться дотувати «Нафтогаз». У меморандумі з МВФ Україна зобов’язується до кінця 2017 року ліквідувати дефіцит «Нафтогазу». Досягти цього без підвищення тарифу на газ не вдасться.

Таким чином сім’ї, яка зараз платить за газ 2500 гривень, в наступному році доведеться платити на тисячу більше.

Після подорожчання газу українцям також доведеться платити більше за тепло і гарячу воду.

«Чи зроблять це до кінця опалювального сезону – не впевнений. Але якщо тариф на газ переглянуть у бік подорожчання, безперечно, подорожчає і гаряча вода і опалення», – зазначив Землянський.

За оцінками експертів, в середньому «комуналка» (блакитне паливо, гаряча вода і опалення) в наступному році може подорожчати в 1,5 рази за умови, якщо уряд встановить «економічно обгрунтований тариф на газ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я