Новини У Львові пропонують створити комісію ВРУ щодо доцільності існування НАК «Нафтогаз України»

У Львові пропонують створити комісію ВРУ щодо доцільності існування НАК «Нафтогаз України»

324
0

Робоча група при Львівській облраді вирішила звернутися до парламенту з пропозицією створення спільної комісії, яка б проаналізувала доцільність існування НАК «Нафтогаз України» і вирішила проблемні питання у діяльності ПАТ «Львівгаз».

Робоча група при Львівській облраді вирішила звернутися до парламенту з пропозицією створення спільної комісії, яка б проаналізувала доцільність існування НАК «Нафтогаз України» і вирішила проблемні питання у діяльності ПАТ «Львівгаз».

 

 

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Загалом за розпорядженням голови Львівської облради було створено робочу групу для вивчення проблемних питань на ПАТ «Львівгаз», зокрема щодо масових випадків отруєння чадним газом, тарифної політики, фінансових зловживань на підприємстві тощо. Сьогодні відбулося чергове засідання цієї робочої групи.

Як пояснив представник Львівської молодіжної організації «Білі горвати» Максим Самотій, в першу чергу громадськість цікавить, наскільки добросовісно виконують свої обов’язки на підприємстві, куди йдуть кошти сплачені за газ населенням тощо. Адже у них виникла підозра, що різні схеми зловживань, що діють на підприємстві, зокрема, скандал з продажем труб, мають вплив на сумну статистику щодо отруєнь чадним газом на Львівщині. Відтак Максим Самотій під час засідання запропонував звернутися до Президента і Кабміну з проханням призначити тимчасового керуючого на підприємстві ПАТ «Львівгаз» для проведення комплексної перевірки і на цей період відсторонити від роботи діючого керівника ПАТ «Львівгаз» Володимира Зленка.

В. Зленко у свою чергу повідомив, що громадськість має повне право з таким питанням звернутися до зборів акціонерів, які можуть приймати відповідне рішення. Окрім того він розповів, що нещодавно ПАТ «Львівгаз» перевіряла комісія НКРЕ і за певні порушення було накладено штраф 50 тис. гривень. «Що стосується питань продажу труб, то порушено дві кримінальні справи, розслідування наразі триває», – сказав він. Зленко також наголосив, що «Львівгаз» не бере участі у процесі затвердження тарифів, а з ціни на газ їхній дохід сягає лише 11%.

Як зазначив голова робочої групи, а паралельно голова постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Олексій Галицький, їх мета не полягає в тому, аби змінити того чи іншого керівника, а змінити саму систему, адже більшість питань, порушених на засіданні, стосуються не лише проблем на Львівщині, а й цілої України.

Заступник голови робочої групи, голова постійної комісії з питань інвестиційної та регуляторної політики, ПЕК, енергоефективності і розвитку підприємництва Тарас Федак запропонував звернутися до парламенту для створення спільної комісії за участі представників Львівщини щодо вивчення доцільності функціонування такої структури як НАК «Нафтогаз України», питання ціноутворення тощо. Представники громадськості зі свого боку наполягли на тому, аби не згортати діяльності робочої групи, доки не буде знайдено відповіді на ключові питання.

Нагадаємо, впродовж 2014 року на Львівщині 153 людини було госпіталізовано із симптомами отруєння чадним газом, 20 осіб загинуло, а за 4 місяці цього року з таким діагнозом до медиків звернулися вже 94 особи, серед яких – 31 дитина.

У березні львівські активісти заявили, що через злочинні дії керівництва ПАТ «Львівгаз», яке протягом тривалого часу розкрадає мільйони гривень, в області почастішали аварії та нещасні випадки, пов’язані з неправильним користуванням газу. Зокрема, другий рік поспіль Львівщина посідає перше місце за вибухами, аваріями, отруєннями чадним газом, які призводять до загибелі великої кількості людей.
У відповідь ПАТ «Львівгаз» подав до суду на журналістів та громадських активістів щодо захисту своєї ділової репутації у відповідь на ці звинувачення.

 

Джерело: Вголос

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я