На голову Новини У квітні до Вінниці приїде делегація зі Швейцарського Парламенту

У квітні до Вінниці приїде делегація зі Швейцарського Парламенту

168
0

Про це вчора повідомили під час восьмого засідання Наглядової ради із реалізації Швейцарського проекту з енергоефективності у Вінниці. Візит високопосадовців зі Швейцарії до України очікується на 20 квітня.

В рамках цього візиту вони планують відвідати і Вінницю, щоб ознайомитися з реалізацією спільного зі швейцарцями проекту по модернізації систем теплопостачання двох мікрорайонів міста, і зокрема, роботою унікальної котельні на деревині по вул. Баженова. Аналогів обладнання якої наразі в Україні немає. Крім того, на засіданні Наглядової ради обговорювалося питання щодо можливо розширення Швейцарського проекту, пишуть Вінницькі новини.

1.jpg

16 березня у Вінниці відбулося чергове засідання Наглядової ради щодо реалізації Швейцарського проекту з енергоефективності, який у місті впроваджується вже четвертий рік поспіль. Сьогодні представники Державного секретаріату з економічних питань Швейцарської Конфедерації приїздили до Вінниці подивитися на завершення робіт по монтажу устаткування у котельні на деревині. Ця котельня працюватиме протягом всього року та забезпечуватиме теплом і гарячою водою мешканців мікрорайону Баженова.

За словами керівника КП «Вінницяміськтеплоенерго» Олега Розборського, ця котельня є унікальною. «Проект з будівництва котельні є унікальним не тільки для України, а й для Швейцарії та Австрії. Хоча там такі котельні і працюють, але в Україні є своя специфіка. Деякі інженерні питання були специфічними не тільки для нас, а і для компанії Viessmann. Адже, до прикладу, питання охорони праці та техніки безпеки в Україні та в Австрії відрізняються, тому іноді було важко пояснити, чому певне обладнання не можна ставити в тому місці, де австрійських котельнях воно стоїть», – каже Олег Розборський. 

Під час засідання ради заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Петра Відмер повідомила, що на 20 квітня до України заплановано візит представників Швейцарського Парламенту: «Мені б хотілося запросити їх до Вінниці, щоб відвідати котельню на деревині, та показати їм наш проект з енергоефективності. Можливо, обмінятися думками з приводу Європейської енергетичної відзнаки і подальшого співробітництва в цьому напрямку».

Сьогодні представники Наглядової ради мають відвідати нову котельню. Новий керівник програм  SECO Деніель Менебі зазначив, що дуже важливим є, щоб всі необхідні пуско-налагоджувальні роботи були завершені вчасно: «Важливо, щоб котельня вже влітку покривала базові навантаження по гарячому водопостачанню. Для того, щоб скоротити використання газу і, відповідно, викиди СО2 в повітря. І зокрема ми б хотіли показати вашу котельню як зразок хорошого виконання проекту».

2.jpg 

Після завершення проекту по Баженова співпраця зі швейцарцями не закінчиться. Враховуючи ефективність впровадження проекту та економію попередньо запланованих коштів, в цьому році по Швейцарському проекту буде проведено реконструкцію системи теплозабезпечення мікрорайону від котельні по вул. Сергія Зулінського, 9 (колишня Тарногродського). Зокрема планується часткова реконструкція газової та будівництво твердопаливної котельні, заміна теплових мереж загальною протяжністю 8,8 км у двотрубному прокладанні з використанням попередньо ізольованих трубопроводів та влаштування 68 індивідуальних теплових пунктів,  установка системи SCADA. Економія палива – 3,4 млн. м³ газу на рік, зменшення викидів СО2 на 6,5 тис. тон. Вже наприкінці березня запланована поставка устаткування по цьому проекту. 

Окрім того, під час Наглядової ради розглядалося питання розширення цього проекту. На сьогодні Швейцарська сторона готова розглянути можливість не часткової реконструкції котельні по Зулінського, а повної. «Ми задоволені тим, як розвивається проект. Ваш досвід впровадження проекту може бути використаний іншими містами. Є значна економія коштів по проекту, тому ми готові розглянути можливість його розширення. Необхідно подати заявку по новому проекту з пропозиціями використання зекономлених коштів з часткової на повну реабілітацію котельні», – каже Деніель Менебі. Однак, остаточне рішення буде прийнято SECO, а про розширення проекту можна буде говорити тільки після проходження усіх тендерних процедур по існуючому проекту, коли буде відомий обсяг зекономлених коштів. До цього питання Наглядова рада повернеться ще раз за півроку, під час наступного засідання. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я