На голову Новини У Криму поштарів зобов’язали стежити за проукраїнськими активістами

У Криму поштарів зобов’язали стежити за проукраїнськими активістами

204
0

В анексованому Криму співробітники ФСБ Росії розіслали у всі поштові відділення списки підозрюваних в «екстремізмі» жителів півострова і зобов’язали поштарів повідомляти про надходження будь-якої кореспонденції для них.

В орієнтуваннях подані дані про кримчан, щодо яких російські силовики проводили слідчі дії, або які засуджені російським судом. У документі вказані паспортні дані кримчан, їхні місце народження і місце проживання. «Кримський перелік», відправлений у поштові відділення півострова, датований 24 грудня 2015 року, пише видання «Крим.Реалії».

Серед кримчан, чию пошту збираються ретельно контролювати, – політв’язні Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олександр Кольченко, Олексій Чирній, засуджені у «справі Сенцова» до тривалих термінів ув’язнення в Російській Федерації. Також у списку – журналістка Ганна Андрієвська і експерт «Майдану закордонних справ» Андрій Клименко.

У документі повідомляють, що в списку кримчан зірочкою позначені ті, «відносно кого є відомості про їхню причетність до тероризм».

За даними видання, усно поштарів попередили, що, якщо на адресу когось зі списку надійде на пошту лист або посилка, або ж хтось буде питати про цих людей, необхідно негайно повідомляти про це керівництво пошти, яке, в свою чергу, проінформує російських силовиків.

«Мова йде не лише про обов’язок поштових відділень Росії повідомляти про кореспонденцію на мою адресу, але й про інше – мої кримські друзі і передплатники ФБ, а також ті кримчани, хто лайкає мої пости в ФБ, можуть опинитися в сфері інтересів окупаційних спецслужб… А взагалі, це честь бути в одному списку з Олегом Сенцово та іншими достойними людьми», – прокоментував Клименко на своїй сторінці у Facebook.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я