На голову Економіка У Кіровограді замахнулись на проведення чесних виборів (ФОТО)

У Кіровограді замахнулись на проведення чесних виборів (ФОТО)

182
0

 Сьогодні у кіровоградському прес-клубі представники ГО "Центр незалежної журналістики" Євген Манженко та Юрій Смірнов презентували громадську ініціативу "Чесні вибори"

 Сьогодні у кіровоградському прес-клубі представники ГО "Центр незалежної журналістики" Євген Манженко та Юрій Смірнов презентували громадську ініціативу "Чесні вибори".

 

Організація взялася за високу мету – сприяння проведенню чесної виборчої кампанії. У рамках проекту планується кілька напрямків. По-перше громадська ініціатива поширюватиме інформаційні плакати "Не продавай свій голос". Як зазначив під час презентації Юрій Смірнов, зараз на Кіровоградщині зафіксовано численні факти прямого підкупу виборців і саме з метою зупинення таких процесів, серед виборців та кандидатів у нардепи поширюватимуть вищезгадані плакати. Активісти пропонують розклеювати листівки на під’їздах та роздавати під час агітаційних акцій політиків.

 

 

По-друге, кандидатам у нардепи пропонується підписати Меморандум про чесні і прозорі вибори. Цей документ громадські активісти створили на противагу запропонованому кандидатом по 99-му округу від Блоку Петра Порошенка Костянтином Яринічем. Бо, мовляв, попередній має декларативний характер.

 

Передбачається, що новий Меморандум стане дієвим механізмом громадського контролю за проведенням виборів. Відповідно до його умов, створюватиметься громадська рада з представників громадськості та довірених осіб кандидатів, які контролюватимуть виборчий процес, відслідковуватимуть факти поширення "чорнухи" про кандидатів тощо. Серед умов документу – повідомлення кандидатами про проведення своїх політичних акцій та заходів. У разі порушення умов Меморандуму – "червона картка", – тобто кандидат має "знятись" з виборів.

 

 

Також під час прес-конференції стало відомо про запуск 25 жовтня нового медіаресурсу, на якому обговорюватиметься проведення виборів, пояснюватимуться ті чи інші процеси під час агітації тощо. За словами Євгена Манженка, до проекту може долучитись будь-хто. Якщо у журналістів чи громадськості є факти порушення під час виборів – вони можуть відправити свої матеріали для цього ресурсу. Єдина вимога – підписуватись власним прізвищем.

 

Як уже зазначалося вище, презентацію проводили представники ГО "Центр незалежної журналістики" Євген Манженко та Юрій Смірнов, які є довіреними особами двох кандидатів у нардепи (Павла Топчія та Лариси Онул). Але була присутня й сама кандидатка. В офіційному прес-релізі йшлося, що Лариса Онул є автором ініціативи "Не продавай свій голос". Анонсованого у запрошенні Павла Топчія на прес-конференції не було. За словами організаторів, у нього сьогодні зустрічі з виборцями.

 

Цікаво, що сам Юрій Смірнов сказав, що ця ідея може видатись комусь смішною. І це справді так, враховуючи повідомлення всеукраїнського громадянського об"єднання "ОПОРА" про те, що впродовж цього і минулого місяця кандидати в народні депутати неодноразово порушували виборче законодавство, було зафіксувано випадки підкупу голосів. І навряд чи ті, хто порушує законодавтво про вибори, не порушуватиме прийнятий на місцевому рівні меморандум, що є лише протоколом добрих намірів, але юридично нікого ні до чого не зобов"язує. Крім того, як зазначили запрошені на прес-конеренцію журналісти, у Дендропарку, що знаходиться в оренді подружжя кандидатів у депутати Лариси та Миколи Онулів, навіть дитячі розважальні заходи проходять під прапорами ПП "УДАР". Та й саму презентацію проекту Лариса Онул використала як майданчик для агітації за саму себе і на шкоду самому проекту, бо склалося враження, що він зроблений не задля чесних виборів, а задля піару одного кандидата. Хоча я можу помилятися. У будь-якому випадку – час покаже.

 

 

 

Відповідно до умов Меморандуму, до громадської ради мають увійти довірені особи кандидатів. Що якось щонайменше дивно, враховуючи той факт, що вони є зацікавленими особами. А якщо згадати досвід попередніх виборів, то ніхто з підписантів меморандуму не застрохований від того, що хтось з конкурентів від його імені не поширюватиме чорний піар на інших, щоб звинуватити його у недотриманні Меморандуму і таке інше.

 

Чесно кажучи, ініціатива правильна по суті, можна навіть сказати – благородна, але сумнівна щодо дієвості. А по формі взагалі нагадує "отвєтку" конкуренту Онул Яринічу. Бо складно повірити у те, що всі кандидати, які підпишуть документ, беззастережно гратимуть за його правилами…

 

Джерело: rk.kr

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я