На голову Новини У Харкові назріває студентський бунт

У Харкові назріває студентський бунт

138
0

Нова методика нарахування стипендій обурила харківські ВНЗ, тому що не розуміють, чому круглі відмінники залишилися без соцвиплати.

Нова система розрахунку стипендій влаштована таким чином, що навіть суцільні п’ятірки нічого не гарантують. Згідно з постановою Кабінету міністрів, гроші тепер отримуватимуть від 40 до 45% учнів певної спеціальності одного факультету. Хто потрапить до цього списку, вирішує рейтинг університету, повідомляє znaj.ua.

Ректор Харківського технічного університету Євген Сокіл розповів, що тепер враховуються всі бали, які студент заробив протягом семестру. Додаткові бали можна отримати, наприклад, за публікацію в спеціалізованому або міжнародному українському виданні, а також за позанавчальну активність: це може бути громадська діяльність або участь у студентському самоврядуванні. В кінці місяця обчислення проводять за визначеною методикою. У складанні рейтингів беруть участь деканати, студентські профкоми, бухгалтери, ректори та юристи.

Працівники вузів кажуть: система наче і хороша, але істотні мінуси в ній все ж є: “У нашому університеті навчається олімпійська чемпіонка, вона представляє вуз на міжнародній арені і не завжди може вчасно здавати якісь модулі. Тепер вона не може претендувати на отримання стипендії, оскільки, згідно з новим положенням, вона нараховується тільки тим, хто вчасно здає завдання. Також на одному потоці не всі відмінники вміщуються в сорокавідсотковий ліміт, а на іншому, де немає відмінників, стипендії отримують хорошисти”.

Студенти, які залишилися без соціальних виплат, штурмують профкоми і деканати, там радять стежити за оновленнями в надії на те, що списки стипендіантів розширяться.

Приєднатись до Громадського об’єднання “Голос народу”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я