Економіка У Харківській області відмовилися від монетизації пільг при оплаті проїзду!

У Харківській області відмовилися від монетизації пільг при оплаті проїзду!

452
0

У Харкові місцева влада вирішила відмовитися від монетизації пільг. У зв’язку з цим по місту пільговий проїзд буде надаватися в безготівковій формі.

Про це заявив заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов.

Він уточнив, що було розширено перелік категорій осіб, що користуються безкоштовним проїздом у міському пасажирському електротранспорті (ветерани праці, пенсіонери за віком, особи з інвалідністю 3 групи і т.д.), їх кількість – майже 700 тис. Осіб. Для цього в м.Харкові впроваджується система єдиного електронного квитка E-ticket.

Для перевезення пільговиків – харків’ян, які мають земельні ділянки в садових товариствах Харківського і Дергачівського районів, міський бюджет передбачив певну субвенцію.

За словами Євгена Водовозова, поки система перевезення пільговиків проходить персоніфікацію і не працює в повному обсязі. Ймовірно, нова система проїзду за електронними картками в Харкові запрацює восени, проте громадам області потрібно вести діалог з містом уже зараз. Так, слід провести персоніфікацію пільговиків, укласти угоду з відповідним комунальним підприємством та замовити там певну кількість електронних карток.

Для того, щоб забезпечити взаємодію з організації перевезень окремих категорій пільговиків з районів по місту Харків, Михайло Черняк запропонував створити робочу групу.

“Важливо пам’ятати, що великий пасажиропотік між Харковом і найближчими районами – люди їдуть на роботу, в гості, на лікування. Тому для того, щоб не було непорозумінь, ми повинні відпрацювати ці питання. Цю робочу модель поширимо на решту районів”, – зазначив Михайло Черняк.

За створення єдиної електронної системи, яка дозволяла б безперешкодно користуватися пільгою у всіх куточках області, виступили представники Об’єднаних територіальних громад (ЗТВ) і РДА.

У той же час, як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага, поки керівники ОТО і органів територіальних одиниць не розглядають можливість проведення монетизації пільгового проїзду для місцевих жителів. Зараз актуальним питанням є організація перевезень окремих категорій пільговиків.

Нагадаємо, 14 березня 2018 р Кабінетом міністрів України прийнято постанову № 197 “Деякі питання надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах”, якою затверджено порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах (діє з 24.03.2018).

Документом передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатися обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік. Крім того, визначено основні правові та організаційні основи для надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Зокрема, особам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах, встановлена ​​соціальна норма в мінімальній кількості 30 поїздок на місяць. З урахуванням цієї норми пільги будуть надаватися в готівковій формі в разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

 Відомо, що робоча нарада з головами РДА, міських рад, міст обласного значення та представниками ОТГ відбулося 3 травня під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

Він зазначив, що сьогодні на обліку в органах соціального захисту знаходяться 653 тисячі громадян пільгових категорій, з яких 480 тисяч, відповідно до законодавства, мають право на пільговий проїзд. Станом на 1 квітня в усіх районах області та містах обласного значення (крім м.Харкова) в місцевих програмах затверджено видатки на відшкодування витрат по безкоштовному перевезенню деяких категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом в сумі 22 млн грн. Михайло Черняк відзначив, що саме органи місцевого самоврядування, місцевих рад та ОТГ згідно з постановою Кабінету міністрів України повинні забезпечити оплату пільгового проїзду.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я