На голову Новини У Грузії відновлюють обов’язковий військовий призов

У Грузії відновлюють обов’язковий військовий призов

120
0

Міністр оборони Грузії Леван Ізорія заявив, що в країні буде відновлено призов на обов’язкову військову службу.

Призов на обов’язкову військову службу скасували чотири місяці тому рішенням попередниці Ізорії на цій посаді Тінатін Хідашелі, пише ipress.ua

Про те, що весняний призов у ЗС Грузії відбудеться, Ізорія заявив 7 листопада під час оприлюднення громадськості звіту про виконану роботу протягом 100 днів перебування на посаді голови Міноборони, повідомляють “Новости-Грузия”.

Після безуспішних спроб скасувати загальний обов’язковий призов через парламент Хідашелі в червні 2016 року заявила, що в односторонньому порядку, своїм наказом, скасувала призов у грузинську армію.

При цьому, рішення Хідашелі стосувалося тільки обов’язкової служби в Збройних силах. Призвані на обов’язкову службу під час осіннього призову новобранці продовжують службу в інших силових відомствах – міністерстві внутрішніх справ, службі держбезпеки, міністерстві з виконання покарань і пробації, а також у спеціальній службі державної охорони.

Рішення відмовитися від використання призовників в армії Хідашелі прийняла без попередніх консультацій з першими особами країни, що викликало певне невдоволення.

Хідашелі пояснила скасування призову прагненням наблизити ЗС Грузії до стандартів НАТО та прискорити перехід комплектування армії тільки професійними військовими.

Новий міністр оборони, який змінив Хідашелі на цій посаді в серпні, обіцяв вивчити наслідки такого рішення. Сьогодні Леван Ізорія пояснив, що без призовників армія має проблеми з комплектацією, до того ж, солдати-строковики обходяться державі набагато дешевше від контрактної армії.

“У результаті вивчення найкращого іноземного досвіду протягом цих трьох місяців ми разом з нашими партнерами прийшли до висновку, що слід відновити систему призову… Без призовників у Збройних силах виникають певні проблеми, зокрема це проблема комплектації. Призовники є найкращим ресурсом для того, щоб виправити це”, – сказав Ізора.

Міністр також навів цифри на підтримку аргументу про економічність призову: “Якщо на рік утримання контрактника державі обходиться від 25 до 26 тис. ларі (від $10,2 до $10,6 тис), то для строковика державі потрібно на рік 9 тис. ларі (близько $3,7 тис)”.

Водночас Ізорія пообіцяв підняти зарплату строковикам. Якщо раніше зарплата призовника становила сім ларі (близько $2,9) на місяць, то зараз Міноборони планує виплачувати 50 ларі (близько $21) щомісяця.

Строковики будуть проходити той самий курс десятитижневої бойової підготовки, що й добровольці, які вступили на контрактну військову службу. Перший потік призовників після перерви грузинська армія планує прийняти навесні наступного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я