На голову Новини У ДПСУ повідомили, як планують повернути контроль над 409 км кордону з...

У ДПСУ повідомили, як планують повернути контроль над 409 км кордону з РФ

164
0

План реалізовуватиметься лише за умови виконання Мінських угод.

У державній прикордонній службі разом з ОБСЄ розробили покроковий план повернення контролю за державним кордоном із Росією. Він реалізовуватиметься лише у разі виконання Мінських угод.

Про це повідомив глава прикордонного відомства України Віктор Назаренко, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Такий план справді є. Ми не приховуємо, що він існує. Це ж наша мета – повернути контроль над кордоном. Україна сьогодні не контролює 409,3 км держкордону”, – пояснив Назаренко та зауважив, що ідея належить президенту України Петру Порошенко.

Ідея полягає в тому, що існує можливість залучити поліцейську місію ОБСЄ і поетапно, на підставі Мінських угод, вийти на контроль ділянки кордону з РФ, яка наразі безконтрольна.

“На першому етапі йдеться про забезпечення контролю силами збройної поліцейської місії ОБСЄ, створення демілітаризованої зони вздовж кордону, у якої б були тільки представники ОБСЄ і ті, хто виконує ці завдання, встановлення та використання сучасних технічних засобів, починаючи від відеоспостереження і закінчуючи використанням безпілотників”, – пояснив Назаренко.

Крім того, слід буде визначити місця перетину кордону, забезпечити відповідний рівень громадського порядку в тих регіонах і після цього –перехід на новий етап із поступовим переданням цієї ділянки держкордону під контроль України.

“Такий варіант є, і він цілком реальний. Якщо буде воля передусім з боку Росії, то Україна готова разом з місією ОБСЄ відновити контроль над кордоном. Це дасть можливість мінімізувати те, що зараз там відбувається, – ввезення зброї та боєприпасів”, – пояснив голова Держпогранслужби та виловив сподівання, що Мінський процес наблизить відновлення територіальної цілісності України вже цього року. 

Нагадаємо, раніше ОБСЄ заявила, що готова розмістити дев’ять пунктів контролю на неконтрольованій ділянці кордону України з РФ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я