Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ У Chatham House пропонують змінити тактику боротьби з корупціонерами в Україні

У Chatham House пропонують змінити тактику боротьби з корупціонерами в Україні

355
0

Необхідно розколоти корумповані українські еліти, щоб мати змогу притягувати до відповідальності окремих корупціонерів!

Про це заявив один із авторів дослідження Chatham House (Лондонський Королівський інститут міжнародних відносин) Володимир Дубровський

“Наступ на корумповані українські еліти ще більше згуртовує останні. Треба розколоти ці еліти”, – пояснив він.

На підтримку своєї думки, він навів приклад, як Конституційний суд визнав неконституційним положення Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Раніше на це положення поскаржились 59 народних депутатів.

“Багато з народних депутатів, які підписали подання до Конституційного суду, голосували за антикорупційну реформу, але побачили ризики для себе, об’єдналися і домоглися свого”, – зазначає Дубровський.

Він пропонує, аби з частиною корупціонерів, які вимушено беруть участь у корупційних оборудках “вищих посадовців”, можна було укласти “мирний пакт”, який гарантує їм амністію в обмін на підтримку антикорупційних реформ. Ви у це вірите?

“Звичайно, ці люди позбудуться своїх годівниць, але залишаться при своїх статках. І це є компроміс, який  дозволив би розблокувати ситуацію і швидкими темпами знищити передумови для корупції”, – переконаний Дубровський.

Він зауважує, що це не популярне вирішення проблеми, тому запровадити його в Україні буде дуже важко. А ми й не сумніваємось!

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук прокоментував рішення КС про скасування статті Кримінального кодексу щодо відповідальності за незаконне збагачення і заявив, що “у США також немає цієї статті”.
  • За словами голови САП Назара Холодницького, тепер кримінальні справи за статтею про незаконне збагачення мають бути закриті постановою суду чи прокурора.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу, екс-військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику.
  • Крім того, справи про можливе незаконне збагачення відкриті стосовно лідера Радикальної партії Олега Ляшка, заступника голови СБУ Павла Демчини.
  • Пізніше Порошенко подав новий законопроект про покарання за незаконне збагачення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я