Новини У 2014 році Крим буде без овочів й картоплі, зате з Росією

У 2014 році Крим буде без овочів й картоплі, зате з Росією

268
0

Через проблеми із цьогорічною посівною компанією у Криму картопля та овочі будуть привізними, що позначиться на їхній ціні. 

 Через проблеми із цьогорічною посівною компанією у Криму картопля та овочі будуть привізними, що позначиться на їхній ціні.

Як повідомляє «АПК-Інформ», посівна кампанія 2014 року була найскладнішою для фермерів АР Крим.

На півострові наразі дуже багато проблем: з водою, електропостачанням, розрахунками за продукцію і можливостями її реалізації, а також із закупівлями засобів захисту рослин.

Оскільки без зрошення в Криму виростити продукцію практично нереально, а зрошувальні канали порожні, аграрії змушені буквально черпати воду відрами з найближчих джерел (якщо такі є), щоб врятувати хоч частину сходів.

Кримські фермери повідомили, що посівну кампанію ранніми і середніми овочами вони починали на свій страх і ризик, сподіваючись, що до того моменту, коли з’являться сходи, проблема з подачею води через Північно-Кримський канал вирішиться. У результаті, через нестачу зрошення, зійшов вкрай низький відсоток цих культур, а перспективи одержання врожаю – досить туманні. Тому у Кримумайже немає охочих посіяти пізні овочеві культури.

«Зараз у відкритому грунті сходів немає взагалі, – розповідає кримський виробник овочів, – Розсаду з теплиць вже потрібно висаджувати у відкритий ґрунт, але без води це неможливо. У результаті цю розсаду лишається просто викинути».

Єдиним виходом для аграріїв Криму є буріння свердловин. Але тоді, як розповідають ті фермери, які їх вже мають, значно збільшаться витрати на електроенергію. А на те, щоб пробурити одну свердловину, необхідно заплатити від 45 тис. грн і більше.

Також залишається питання енергопостачання півострова, через що свердловини можуть стати марними. І навіть при наявності енергопостачання, далеко не до всіх полів підведені лінії електропередач, а їх підвелення може коштувати в багато разів дорожче, ніж свердловина.

Свердловина може бути виходом для тих фермерів, які вирощують овочі на невеликій площі або в парниках і теплицях. Для тих, хто має від 5 га овочів і більше, зрошення з свердловин навряд чи врятує ситуацію.

Але навіть, якщо виробник погодиться на такі витрати, поливати з нового джерела він зможе в кращому разі через місяць, оскільки чергу на буріння свердловин розписана на кілька тижнів вперед. При цьому експерти кажуть, що є ризик, що хімічний склад води в свердловині може бути в принципі непридатним для зрошення. Тому гроші можуть бути витрачені даремно.

Тим часом, російські та самопроголошені кримські чиновники старанно «вирішують» проблеми водопостачання Криму, проводячи наради, даючи обіцянки і звинувачуючи у всьому українських «колег».

Тому вже зараз відомо, що в сезоні-2014/15 овочі та картопля в Криму будуть привізними, а значить – дуже дорогими. Ціни на овочі в Росії вище, ніж в Україні. Не дешева і доставка їх до Криму. Тому експерти прогнозують, що мешканцям Криму слід приготуватися платити за овочі та картоплю в 2-3 рази дорожче, ніж зазвичай вже починаючи з червня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я