На голову Економіка Турборежимний пакет законів принйнято !Що саме ?

Турборежимний пакет законів принйнято !Що саме ?

572
0

Люди в масках захопили землю - ГлавкомКрім нових міністрів і закону про банках, парламент  проголосував у турборежимі за ряд т.зв. антикризових законів для боротьби з коронавірусів. З цікавого:

– Дозволено застосовувати незареєстровані в Україні медпрепарати для лікування хворих коронавірусів. А також використовувати зареєстровані лікарські засоби, які спочатку не призначені для лікування коронавируса, але їх ефективність доведена або їх рекомендують офіційні органи ряду держав. Йдеться про лікарські засоби, які рекомендуються офіційними органами США, країн Євросоюзу, Китаю, Ізраїлю та ін. (Законопроект №3268).

– Вводяться штрафи за вивезення з України товарів протиепідемічного призначення поза митним контролем – від 8 до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів, а також конфіскації цих товарів. Здійснення таких дій повторно або групою осіб або службовою особою передбачає штраф до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів. Максимальна санкція за цією статтею складе 425 тисяч гривень.

– Звільнення від ПДВ ліків і медзасобів, спрямованих на боротьбу з короновірусом.

– Благодійні внески бізнесу не будуть обкладатися податком на прибуток.

– Доплати медпрацівникам, які безпосередньо зайняті у сфері боротьби з коронавірусів, складуть 300% від заробітної плати на період дії протиепідемічних заходів.Новий коронавірус: все, що треба знати про хворобу | Новини Дивись ...

– Посилено покарання за необґрунтоване підвищення цін і спекуляцію на продажу і перепродажу протиепідемічних та соціально значущих товарів – штрафи за такі дії будуть складати до 300 неоподатковуваних податком мінімумів.

– Для населення законом гарантуються соцвиплати і продовжується термін звернення за соціальною допомогою і термін її виплат. Також карантин є підставою для отримання допомоги по безробіттю.Через коронавірус пенсіонерам виплатять тисячу гривень

– Триває виплата переселенцям пенсій, стипендій, всіх видів соціальної допомоги і компенсацій, субсидій та пільг за рахунок коштів держбюджету і фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

– Позичальники кредитів до 30 квітня 2020 року звільняються від сплати штрафів та пені в разі прострочення виплати по кредитах. Забороняється підвищення процентних ставок по кредитах до 31 травня 2020 року.

– Для бізнесу підвищені ліміти для ФОП та інших підприємців, які змушені призупинити або взагалі закрити бізнес на час карантину. Для першої групи – до 1 млн, другий – до 5 млн, третього – до 7 млн. Також продовжено мораторій на перевірки до 30 червня.Коронавірус та карантин у Львові. Оперативна інформація в один клік

– На час карантину наймачі звільнені від плати за користування орендованим майном.

– Судові засідання продовжать проходити і в умовах карантину, але тільки в форматі відеозв’язку. При цьому розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою в онлайн-режимі – тільки за згодою підозрюваного (обвинуваченого).

Продуктивно попрацювали, в загальному. Закони набудуть чинності після підпису президента.

Джерело

#влада #карантин #коронавірус #корупція #заходи