На голову Новини Ціна електроенергії для населення на 60% нижче обґрунтованого рівня – НКРЕКУ

Ціна електроенергії для населення на 60% нижче обґрунтованого рівня – НКРЕКУ

180
0

Зараз тариф для населення становить 71,4 копійки / кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць, 1,29 гривні / кВт-год (від 100 до 600 кВт-год), а при рівні споживання більш ніж 600 кВт- ч тариф становить 1,638 гривні / кВт-год

Вартість електроенергії для населення на 57,7% нижче економічно обґрунтованого рівня, який за станом на січень 2017 року становить 2,31 гривні за 1 кВт-год, повідомили УНІАН у Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

“Постановою НКРЕКУ від 26 лютого 2015 року №220” Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню “передбачалося привести в березні 2017 року тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня. Однак, протягом 2015-2016 років відбулося зростання середньозваженого тарифу на електричну енергію. Середній роздрібний тариф на електроенергію для населення (економічно обгрунтований тариф) в січні 2017 року становить 2,31 гривні за 1 кВт-год з ПДВ (з урахуванням обсягу дотацій). тобто, зараз населення платить лише 42,29% ринкового рівня тарифу “, – йдеться в повідомленні комісії.

Таким чином, навіть після останнього етапу підвищення тарифів, передбаченого постановою, населення буде оплачувати за електроенергію менше її ринкової вартості, а значить повної ліквідації перехресного субсидування на ринку електроенергії в березні 2017 року не відбудеться.

При цьому наголошується, що НКРЕКУ розглядає можливість подальших заходів щодо приведення тарифів на електроенергію, яка опускається населенню, до економічно обґрунтованого рівня.

Зараз тариф для населення становить 71,4 копійки / кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць, 1,29 гривні / кВт-год (від 100 до 600 кВт-год), а при рівні споживання більш ніж 600 кВт- ч тариф становить 1,638 гривні / кВт-год.

В лютому 2015 року НКРЕКУ затвердила дворічний графік підвищення тарифів на електроенергію для населення, що передбачає поетапне зростання до рівня 90 копійок / кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць і 1,68 гривні / кВт-год – при споживанні понад 100 кВт-год на місяць. Останній етап підвищення запланований на 1 березня 2017 року.

Тоді члени комісії заявляли, що таке поетапне підвищення тарифів здійснюється для усунення перехресного субсидування і вирівнювання цін на ці ресурси до ринкового рівня

Відповідно до цієї концепцію, комісія повинна була підвищувати тарифи для населення, але утримувати на певному рівні тариф для промисловості. Однак в 2016 році НКРЕКУ неодноразово його підвищувала.

При цьому експерти пов’язують зростання ціни для промисловості в 2016 році з застосуванням формули “Роттердам плюс” при розрахунку оптової ціни електроенергії, оскільки, на їхню думку, ціна на вугілля, який використовується при виробництві електроенергії на ТЕС, завищується, що в підсумку впливає на зростання тарифу

У квітні поточного року НКРЕКУ затвердила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля (індекс API 2), разом з вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (так звана формула “Роттердам плюс доставка”).

Перехресне субсидування – це штучна підтримка низьких цін на електроенергію (або інші енергоносії) для населення за рахунок високих ставок тарифів для промислових споживачів. Таким чином, одна група споживачів покриває витрати іншої групи, яка платить ціну нижче ринкової.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я