На голову Новини Це не я їм, це — ген. Знайдено ген жіночого переїдання

Це не я їм, це — ген. Знайдено ген жіночого переїдання

148
0

Медикам нарешті вдалося пояснити, чому жінки більше схильні до переїдання, ніж чоловіки. Як, до речі, й те, чому жінкам важче позбутися наркотичної залежності.

Медикам нарешті вдалося пояснити, чому жінки більше схильні до переїдання, ніж чоловіки, повідомляє expres.ua.

Як, до речі, й те, чому жінкам важче позбутися наркотичної залежності.   Виявилося, що ці розлади у жінок пов’язані з певними генами, які роблять їх схильними до наркоманії або вживання завеликої кількості їжі.  

Вчені Бостонського університету (США) провели ряд експериментів на гризунах і дійшли висновку, що є ген, який впливає тільки на осіб жіночої статі. Зокрема, ген CSNK1E здатний збільшити ейфорію після вживання опіоїдів та посилити відчуття голоду. Але, наголосимо, це стосується лише жінок — у чоловіків цього гена виявлено не було.

  “Справді відомо, що жінки швидше “втягуються” в алкогольну та наркотичну залежність, при цьому набагато важче позбавляються її, — каже Юрій Пакін, професор, керівник Ценру терапії залежностей АТОС. — Також жінки частіше звертаються до лікарів з проблемою надмірної ваги — а йдеться про різновид залежності, зокрема харчову”.

  Це відкриття дає підстави зробити висновок, що лікування чоловіків і жінок від залежності має бути різним. Щодо переїдання, то його причини досі не вивчені, проте тепер відомо, що жінки генетично більше схильні до такого розладу харчової поведінки. Наразі вчені готуються провести тести на людях, і якщо принцип дії буде таким самим, як у гризунів, це відкриття може лягти в основу нового методу лікування як переїдання, так і наркотичної залежності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я