На голову Новини Три гектари лісу у Вінниці віддадуть невідомій Фаїні Назаревській?

Три гектари лісу у Вінниці віддадуть невідомій Фаїні Назаревській?

321
0

Озеро Соцьке на Кореї – територія вінницької громади. Тут вже рубають ліс, хоча депутати ще не проголосували за те, щоб віддати землю невідомому благодійному фонду “для рекреаційних потреб”. Площа запланованого дерибану – 3 га. 18 листопада депутати ВМР вирішать долю цієї землі. Профільна комісія рекомендувала зняти питання з порядку денного.

“Громада Вінниччини” з’ясувала, кому наміряли 3 га рекреаційної землі, передає vn.hromady.com.ua

На місці зони відпочинку, яких у Вінниці дуже мало, депутати планують дозволити звести п’ять спальних корпусів, два спортивних майданчика, два будинка для відпочинку, їдальню, адміністративний корпус,  актову залу, п’ять душових,  медичний корпус , літній павільйон та вбиральні.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

У проекті рішення вказано, що планували “облаштувати” озеро ще два роки тому, бо депутати мають “висновок Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства №02-15/711 від 07.05.2015р., лист Державного агентства лісових ресурсів України №02-19/2452-15 від 16.03.2015р. та акт технічного обстеження лісових площ заявлених до надання в довгострокове тимчасове користування від 10.10.2014р.”.

Також міська рада у проекті рішення зазначає, що у них є “клопотання благодійного фонду “Сприяння розвитку охорони здоров’я та спорту, науки і культури “Громадські ініціативи”. Але цікаво, що жодних повідомлень про громадські слухання по цьому питанню ні напередодні рішення, ні раніше не проводились. Депутатка від “Батьківщини” обурюється таким діям у соцмережі.

 

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

17 листопада депутатка Вінницької міської ради Давиденко занесла депутатське звернення до Вінницької обласної прокуратури з проханням перевірити законність  підготованого проекту рішення щодо виділення земельної ділянки для будівництва бази відпочинку.    

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

“У районі Лісопарку одна сотка землі коштує близько 3 тисяч у.о. Відповідно 3 га землі це близько 900 000 доларів або 24 мільйони гривень. Для нашого міського бюджету це немаленька сума. А тут земельна ділянка передається безкоштовно. Хоча в рішенні сказано що терміном на 10 років, але зрозуміло що будівлі  ніхто потім зносити не буде. Крім того земля – це ресурс що не відновлюється . Саме тому так важливо, щоб максимум рекреаційних зон Вінниці залишилось у власності громади. І робота депутата полягає не в тому, щоб механічно піднімати руки, а щоб інформувати громаду і протидіяти тим рішенням, які можуть завдати всім непоправної шкоди,” – наголошує Давиденко.

Основним видом діяльності загадкового благодійного фонду “Сприяння розвитку охорони здоров’я та спорту, науки і культури “Громадські ініціативи” (код ЄДРПОУ – 21721360, юридична адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 17, кв. 81) є “надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів”.

Цей фонд ще у вересні 2013 року змінив свою адресу (на м.Київ, вул. Кіквідзе, буд.28 тел.067440270) та засновників, але ВМР підійшла до цього похапцем і суто формально, навіть не перевіряючи данні зазначила стару адресу фонду. До речі, аби вінницька влада, готуючи таке скандальне рішення, перевірила адресу, то помітила, що Кіквідзе, 28 вважається ДФС як “адреса масової реєстрації платників податків”.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Разом із адресою, у 2013 році фонд змінює і керівників. Його очолює вінничанка Фаїна Назаревська.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Єдине, що відомо про нову очільницю фонду, якому за просто так вінницька влада планує віддати майже три гектари улюбленого місця відпочинку вінничан – це те, що Фаїна Назаревська була і є ФОПом, основним КВЕДом якої є торгівля пальним.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Ось фото повної тезки Назаревської, яке вдалося знайти “Громаді Вінниччини” у соцмережі.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Та найційкавіше, що рішення міськради ще немає, а ліс вже вирубають.

Зі слів вінницьких активістів, директор ДП “Вінницький лісгосп” Віктор Попельнюк на зустрічі запевняв, що “спочатку за ту землю бігав фонд “Турбота”, навіть, під лісництво їм інвалідів привозили, а лісники впирались цьому”. Але потім відвід землі “погодив Київ, Держлісгосп”. Також Попелюк зауважив, що ділянка надається в користування, а це означає що ні одного дерева там зрізати не можна буде… Але там уже почали зрізати.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Ігоря Мельник, головний спеціаліст Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства повідомив, що земельна ділянка біля Соцького озера передається  в користування без зміни цільового призначення, а це означає, що не те що можна будувати чи зрізати дерева, на тому місці навіть паркан поставити не можна. Бо територія передається виключно під реакреаційні потреби.

“Це саме той ліс, який кілька тижнів тому вирізали. Місцеві телефонували нам. Кажуть вирізали ліс суцільним потоком. Тепер зрозуміло де це і для кого,” – каже представниця Автомайдану Таїса Гайда.

Як писали місцеві ЗМІ, та вирубка була “санітарно-вибіркова рубка лісового насадження, всі документи на ці роботи нібито є, із ними ознайомилися правоохоронці, інші контролюючі органи, екологи та порушень не знайшли”.

Разом з тим, у департаментах та відділах екології робили вигляд, що ніякої вирубки не було:

“У департаменті екології та природних ресурсів Вінницької ОДА кажуть, що на місце події не виїздили та масштаби вирубки не оцінювали. У міському комунальному підприємстві “Вінницязеленбуд”, як і у Департаменті міського господарства та благоустрою Вінницької міськради про цю вирубку теж не чули, бо ліс біля озера Соцького — це територія державного підприємства “Вінницький лісгосп”. У Державній екологічній інспекції у Вінницькій області кажуть, що теж не виїздили на територію лісових насаджень поблизу вулиці Ботанічної”.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

За словами місцевих мешканців, водій цього авто називав себе “бригадиром” і  керував вирубкою.

%d0%b1%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%96

Депутатка від “ВЄС” Антоніна Іващук – голова постійної комісії міської ради  питань  містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи – каже, що комісія рекомендує зняти питання з порядку денного.

“У четвер у нас було повторне засідання нашої комісії. Ми двічі засідаємо до сесії. Дане питання було знято за пропозицією нашої комісії з розгляду сесії. Мотивація така – що треба там розібратися: кому це там виділяється і за що це виділяється. Це раз. А по-друге, ми ж не можемо виділяти цю земельну ділянку, тому що це земля державної власності… Ми тільки даємо по-го-джен-ня! Але, не розібравшись до кінця, ми також не можемо давати такого погодження, тому ми це рішення зні-ма-є-мо! Це пропозиція нашої комісії. Я думаю, що рада дослухається до нашої комісії, тим паче, ще дві комісії також не підтримали це рішення”, – каже голова комісії.

Про вирубку Антоніна Іващук не знає.

“По-перше, я там не була на місці, а стосовно вирубки, то я питала в людей, які приходили, – вони казали, що там не бачили вирубки. Треба дійсно подивитися і поспілкуватися з лісовим господарством – хто там що міг вирубувати”, – каже депутатка.

“Громада Вінниччини” завтра відвідає сесійне засідання, щоб переконатися, чи знімуть з порядку денного це питання.

Нагадаю, територія поблизу водойм на Вінниччині, часто підпадає під дерибан. “Громада Вінниччини” вже оприлюднювала розслідування дерибану заплави річки Вишня. Зодного боку заплаву ділянки роздерибанила депутатська родина Ткачуківз іншого – родичі прокурорів та суддів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я