На голову Економіка Трудові мігранти отримають бюджетну допомогу на створення бізнесу в Україні.

Трудові мігранти отримають бюджетну допомогу на створення бізнесу в Україні.

79
0

Кабінет міністрів затвердив законопроект про надання заробітчанам фінансових дотацій на суму до 150 тис. грн для відкриття власного бізнесу.

Про це йдеться на урядовому вебпорталі. Згідно з повідомленням, уряд схвалив проект закону про введення системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном, і які повернулися в Україну. Дана законодавча ініціатива спрямована на підтримку їх підприємницької активності. Відповідно до документа право на отримання держпідтримки надається громадянам країни, які не менше одного року були офіційно працевлаштовані за кордоном.

Законопроектом передбачено максимальний розмір дотації, який не може перевищувати 150 тис гривень. При цьому обсяг виділених бюджетних асигнувань повинен бути порівнянними з кількістю власних коштів, які заявник готовий вкласти в бізнес-проект. За словами Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка, така програма спрямована на те, щоб працівники залишалися в Україні, і мали можливість відкривати і розвивати власну справу.У 2019 році трудові мігранти переведуть в Україну 12,2 млрд дол., - НБУ -  112 Україна

У тексті законопроекту також передбачається, що фінансування програми для економічної реінтеграції трудових мігрантів буде залежати від їх страхового стажу. Громадяни країни, чий страховий стаж становить понад 10 років, зможуть розраховувати на одноразову допомогу за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Кошти будуть виплачені на безоплатній основі.

Водночас громадяни, які мають менший страховий стаж, зможуть отримати гроші в форматі безвідсоткової державної позики і будуть зобов’язані повернути кошти в термін до 5 років. Програма держдопомоги передбачає серед іншого також безкоштовні консультації з питань організації підприємницької діяльності та можливість проходження заявником відповідного навчального курсу.

Джерело

#влада #мігранти #бізнес #дотація