Новини Транш МВФ: Україна розплатиться за мільярд землею і спецпенсіями

Транш МВФ: Україна розплатиться за мільярд землею і спецпенсіями

294
0

Один мільярд доларів, виділений нам Міжнародним валютним фондом, доведеться відпрацьовувати. У підсумковому документі, який підписали сторони, чітко прописано, що повинна зробити Україна. Завдання не з легких: дозволити продавати землю сільгосппризначення, провести пенсійну реформу, дати добро НАБУ на прослушку, а також коригувати тарифи.

Фонд хоче, щоб всі пенсії призначалися за одним принципом, без надання пільг з яких-небудь професіями (за винятком військових). Іншими словами, хочуть скасувати спецпенсії не тільки для депутатів і прокурорів, а й для тих, хто працює на шкідливому виробництві, – шахтарів, деяких категорій лікарів, вчених, діячів мистецтва. “Спецпенсії вже намагалися скасовувати, але ні депутати, ні прокурори проти себе самих голосувати не будуть”, – вважає економічний експерт Олександр Охріменко, пишуть business.vesti-ukr

До речі, в Меморандумі є цікавий пункт: Фонд хоче збільшити мінімальний трудовий стаж для оформлення мінімальної пенсії. Зараз він становить 15 років. За словами Охріменка, насторожитися слід гастарбайтерам, які в Україні лише пересилають гроші рідним, і багатьом приватним підприємцям. “Якщо ви працюєте за кордоном нелегально, або займаєтеся приватним підприємництвом і нічого не платите в бюджет, то трудовий стаж вам не зараховується. Таким чином, ви можете просто залишитися без пенсії”, – говорить Охріменко. На його думку, даний пункт депутати якраз проголосують.

Є і ще один неприємний для підприємців нюанс. Йдеться про зобов’язання зменшити розрив податкового навантаження між спрощенцями і підприємцями на загальній системі оподаткування. Іншими словами, Фонд знову наполягає на скасуванні єдиного податку. У такому випадку всі підприємці будуть платити зі свого чистого доходу 18% ПДФО, 1,5% військового збору, а також 22% – соціального внеску.

ЗЕМЛЮ пустять з молотка

Ще одне питання, яке пропонує вирішити нам Фонд, – це продаж землі сільгосппризначення, на що в Україні вже кілька років діє мораторій. Охріменко вважає, що це правильний крок: “Це допоможе наповнити бюджет і дасть сильний поштовх до розвитку економіки”, – говорить він.

Однак далеко не всі згодні з цим. “Якщо кілька років тому землю продавали буквально за пляшку, то зараз ситуація буде ще гірше. Тому що у людей, особливо в селах, грошей немає, і вони погодяться на будь-яку ціну. В результаті гроші прогуляють, а власниками землі стануть всі ті ж олігархи . Їх бюджети, звичайно, поповняться. Буде маса підроблених актів, перекупники вже щосили до цього готуються “, – говорить нардеп, член комітету з питань правової політики Сергій Соболєв.

МІНЯТИ ТАРИФИ РАЗ НА ТРИ МІСЯЦІ

Що стосується тарифів, то, згідно з Меморандумом, уряд має право кожен квартал переглядати ціни на газ і опалення, якщо ціна на блакитне паливо відхилиться більш ніж на 10%. “Меморандум зафіксував це правило. Насправді Кабмін затвердив його своєю постановою ще в квітні. Так що тепер все залежить від ціни на газ і девальвації гривні: ми можемо отримати як більш важкі, так і менш важкі платіжки. Хоча щодо «менш», то, дивлячись на гривню, це малоймовірно “, – говорить енергетичний експерт Валентин Землянський.

НАБУ надати право на прослушку без відома СБУ

Фонд наполягає на тому, щоб Національному антикорупційному бюро (НАБУ) надали право на прослушку без відома СБУ. З цього приводу вже давно ведуться суперечки і навіть виникали сутички між ГПУ і НАБУ. Генпрокуратура підозрювала, що Бюро незаконно прослуховує людей. На думку екс-заступника генпрокурора Миколи Голомші, зараз давати право на прослушку НАБУ занадто рано: “Вони повинні попрацювати і проявити себе як самостійний орган. Поки ми бачимо тільки непрофесіоналізм, якісь кавалерійські наскоки. Якщо у СБУ є великий досвід роботи в цьому плані, вони розуміють всю відповідальність процесу, то в НАБУ поки такого розуміння немає. Буде просто дублювання функцій, чого допускати не можна “.

Також в МВФ наполягають, що до кінця жовтня всі чиновники повинні подати Е-декларації. Нагадаємо, в них вони повинні вказувати доходи своїх родичів, покупки понад 50 тис. грн, а готівку в будинку. Зараз на сайті декларацій – близько 200 документів, і чиновники вже знайшли лазівки, як йти від незручних запитань. Наприклад, пишуть, що родичі не бажають надавати свої дані (вони мають на це право), або подружжя оформляють роздільне ведення господарства. В такому випадку, наприклад, дружина чиновника не зобов’язана звітувати, за які кошти купила норкову шубу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я