На голову Новини Тетяна Монтян: ким насправді є ЖЕК

Тетяна Монтян: ким насправді є ЖЕК

992
0

Продовження циклу публікацій «народного адвоката», лідера партії «Спільна Дія» Тетяни Монтян. Попередні публікації: “Почему ОСМД лучше ЖЭКа”, “Как стать хозяином свого дома”

Продовження циклу публікацій «народного адвоката», лідера партії «Спільна Дія» Тетяни Монтян. Попередні публікації: “Почему ОСМД лучше ЖЭКа”, “Как стать хозяином свого дома”

 

«Ви думаєте, нас грабує хтось там, десь згори? Олігархи, чиновники, Верховна Рада? О ні, – нас грабують тут і зараз, буквально поки ви читаєте ці рядки. Уявіть собі ситуацію: йдете ви по ринку, побачили яблука, віддали за них гроші продавцю, а яблука він вам не віддав. Логічно було би влаштувати скандал, викликати міліцію тощо. Натомість – ви просто знизуєте плечима і йдете собі далі. Саме так відбувається у нашій комунальній сфері», – вважає Тетяна Монтян.

 

 

На чому будується надприбуток ЖЕКів

Найдосконаліший злочин той, якого не помічають. Суми у наших платіжках більш-менш «підйомні», але ж вони постійно зростають. Це або не привертає нашої уваги, або привертає не одразу. Саме на цих дрібничках будується надприбуток ЖЕКів та КП (комунальних підприємств).

 

Було б воно нічого, якби ви отримували на сплачені гроші якісні послуги. Куди там! В реальності ви віддаєте «свої кревні» комусь невідомому «за просто так». Як от у описаній ситуації на ринку.

 

Схеми таких «непомітних злочинів» реалізуються, коли неможливо перевірити якість послуг. Ви кажете: «Все погано! Ви нічого не робите!» А вам у відповідь: «Як так? Ми все робимо! Так що платіть, інакше – відключимо газ/воду/світло/тепло!»

 

Ви вже знаєте, що будинки належать вам, квартировласникам, а не ЖЕКам чи державі. Розумієте, що краще самим розпоряджатися своїм, аніж довіряти це «лівим» людям у сподіванні на їх чесність.

 

Ким же тоді є ЖЕК? На яких підставах він збирає з нас гроші?

 

 

ЖЕКи: методика пограбування населення

 

«ЖЕКи бувають приватні та комунальні (лише формально – по факту «капешки» є приватними фірмами конкретних чиновників), – говорить Тетяна Монтян. – Вони грабують платоспроможне населення, яке не отримує субсидій, – безпосередньо, а також грабують бюджет через систему субсидій. Приватні ЖЕКи платять данину вищим чиновникам конкретного населеного пункту, а також силовикам – за право безпосередньо грабувати населення. Розміри данини залежать від конкретних умов і рівня жадібності».

 

Щоб залишитися «при годівничці», комунальна мафія може обіцяти вам що завгодно – аж до капітального ремонту. Але згадайте – коли ЖЕК щось востаннє робив у вашому будинку (за винятком надсилання платіжок)? Будинки і супутні комунікації (при нинішній системі державного керування ЖКГ) не ремонтуються абсолютно. Тому що відсутній СТИМУЛ: навіщо витрачати гроші на ремонт, якщо 95% населення – все одно платить? Платить навіть тоді, коли ЖЕКи не роблять в будинку абсолютно нічого!

 

Тетяна Монтян радить: «Кожен житель багатоповерхівки може самостійно перевірити, які послуги надає в його будинку ЖЕК (чи інша управляюча організація). Нижче – стандартний зразок запиту, за допомогою якого ви можете вимагати всю необхідну інформацію».

 

zrazok
 

Довідка

 

Близько 99% ЖЕКів в Україні здійснюють свою діяльність без жодних правових підстав, що підтверджено рішенням Вищого Господарського суду України у справі № 2/297, яку виграла адвокат, експерт комісії Євросоюзу з питань майнових прав Тетяна Монтян. Суд визначив: ЖЕКи, які не мають консенсусного (одноголосного) рішення всіх співвласників будинку, вважаються такими, що обслуговують будинок НЕЗАКОННО.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я