Новини Терапія мовчанням (або яка ціна дешевих вінницьких комунальних послуг)

Терапія мовчанням (або яка ціна дешевих вінницьких комунальних послуг)

474
0

На ринку житлово-комунальних послуг, згідно з Програмою економічних реформ, яка на загальнодержавному рівні реалізовуватиметься в Україні до 2014 року, з`явиться незалежний регулятор. Але це тільки перший етап модернізації даної сфери. Другим передбачається до кінця 2011 року вивести функції регулювання тарифів на центральний рівень. Причому тариф на тепло і водопостачання планується залишити в управлінні місцевої влади.

На ринку житлово-комунальних послуг, згідно з Програмою економічних реформ, яка на загальнодержавному рівні реалізовуватиметься в Україні до 2014 року, з`явиться незалежний регулятор. Але це тільки перший етап модернізації даної сфери. Другим передбачається до кінця 2011 року вивести функції регулювання тарифів на центральний рівень. Причому тариф на тепло і водопостачання планується залишити в управлінні місцевої влади. У такий спосіб Кабмін намагається вирішити проблему тарифікації, яка гостро стоїть останнім часом, в комунальній галузі. Можна буде тільки порадіти за уряд, якщо йому шляхом створення спеціального інституту, за наявності маси відомств, які на сьогоднішній день покликані контролювати ціноутворення в ЖКГ, вдасться таки знайти відповідь на питання – скільки і за що ми повинні платити.

 

Тариф на теплопостачання планується залишити в управлінні місцевої влади!

 

Основні конфлікти між житлово-комунальним комплексом міста Вінниці та пересічними городянами виникають саме в питанні непрозорості ціноутворення послуг теплопостачання. Вони (послуги) залишаються неадекватними по відношенню до затрат, а в межах всієї України залишаються одними з найдорожчих. І це призвело до заборгованості мешканців міста за спожите тепло, яка офіційно оцінюється в 30 млн. гривень (рік тому – близько 16 млн. гривень). Люди фізично не витримують цінового навантаження.

Що очікує боржників? Рішення неоригінально просте – відключення від постачання теплопослуг. Володимир Гройсман відзначив чітко: «Будуть опломбоватись крани гарячої води у квартирах-боржниках». По місту з’явились офіційні листівки, що введені додаткові штрафні санкції та стягнення за судові позови для цієї категорії наших земляків!

Вінницькі тепловики декларують зростання ціни на газ у липні в 1,5 раза (з понад 800 грн. до понад 1300 грн). І за серпень тепловики сплатили за газ за новою ціною, і відповідно декларують великі збитки.

Цікава вимальовується картина. У 2009 році «Вінницякомуненерго» свої досягнення в роботі відзначило прибутком у понад 10 млн. гривень. Двоставковий тариф приніс свої плоди, люди платили значно більше (тарифи виросли на 80%) – державна установа, яка, до речі, має діяти у межах рентабельності, відповідно отримувала високі прибутки.

Розрахунки щодо підвищення тарифів вінницькі тепловики надали ще у серпні. Але, напевно щоб не загострювати ситуацію перед виборами, місцева влада не пішла на цей крок. Вибори пройшли, отже незабаром нас очікує чергове підвищення цін на послуги монополіста «Вінницякомуненерго». І це неминуче.

Судячи із логіки це підвищення сягне не менш, ніж на 50% від сьогоденних тарифів!

 

Незалежна профспілка «Голос Народу» вимагає!

 

Незалежна профспілка «Голос Народу» настоює на офіційному оприлюдненні розрахунку вартості послуг теплопостачання. Громадськість повинна знати за що платить.

Неодмінно влада має відзвітувати на які потреби пішов прибуток діяльності комунального підприємства «Вінницякомуненерго». Недопустимо використання цих коштів на інші потреби, крім покращення послуг теплозабезпечення.

Незалежна профспілка «Голос Народу» вимагає оприлюднення інформації про закупівлю нових котлів німецького виробництва за минулий період. За непідтвердженою інформацією, була завищена ціна на їх закупівлю більш ніж у 1,5 рази (а це ще десятки мільйонів гривень з наших карманів).

Пропонуємо владі запровадити програму поетапного переходу на ефективні енергозберігаючі технології у місті Вінниці в галузі теплопостачання. Застарілі та малоефективні великі промислові котельні установки, ремонт та профілактика яких обходиться рік від року все дорожче мають бути демонтовані. Введення в дію нового обладнання можна здійснити і шляхом демонополізації послуг теплопостачання. Здійснивши м‘який інвестиційний клімат у цій галузі можливо привабити додаткові кошти для здійснення цієї програми.

Замовчувати існуючі проблеми недопустимо. Міська громада потребує дієвості вінницьких можновладців, інакше напруга у суспільстві, яку визвало зубожінням населення, може сягнути краю.

 

                                                      Валерій Сташок,

головний редактор газети "Голос Народу"

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я